Близько 60 – 70 тис. цивільних лишаються у тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області, натомість кількість російських військових у місті навіть перевищує це число

Про це повідомив мер Мелітополя Іван Федоров в ефірі телемарафону.

За його словами, ворог перетворив місто свій логістичний центр.

“У Мелітополі залишилось 60 000 – 70 000 цивільних мешканців. Люди кажуть, що військових росіян більше ніж цивільних. Ворог обрав Мелітополь як свій логістичний центр і тому там так багато військових. Це не лише ті, хто на фронті. Є ще й ті, хто відповідають за придушення спротиву”, – наголосив Федоров.

Він зазначив, що гауляйтер окупованої частини області Євген Балицький наказав створити чергове “добровольче формування”, але добровільно в нього вступати ніхто не поспішає.

Також загарбники розпочали ще одну хвилю військового обліку, утворили на підприємствах “військові столи”, щоб мобілізувати місцевих жителів до своєї армії.

“Раніше вони утворили фейковий військкомат і всіх заганяли, щоб вони стали на військовий облік з подальшою мобілізацією та призовом, а тепер вони утворили на підприємствах так звані військові столи. Тобто, на підприємствах, де понад двоє працівників, всі мають стати на військовий облік”, – розповів Федоров.

Крім того, у місті продовжується примусова паспортизація та чиниться сильний тиск на людей. Лише в тимчасово окупованому Мелітополі росіяни викрали в полон понад 1000 людей. Є інформація, що полонених відправляють для риття окопів та фортифікаційних споруд, стверджує він.

Вiйськовий експерт Костянтин Машовець переконаний, що противнику так і не вдалося зупинити просування передових підрозділів ЗСУ на південному напрямку і ситуація для нього починає невблаганно погіршуватися у досить значному масштабі… Свою думку вын висловив виданню Фокус.

291-й мотострілецький полк (МСП) противника продовжив свій відступ в районі с. Роботине, намагаючись зупинити просування ЗСУ на північ і північний захід від села. Але невдало, судячи з усього, українські війська вже зав’язали бої за північну частину самого села.

Водночас передові підрозділи ЗСУ, потіснивши 70-й МСП противника, майже впритул наблизились до головної лінії оборони противника в районі с. Вербове… Командування військ противника ввело у бій на цій ділянці додатково підрозділи 22-ї окремої бригади спеціального призначення (ОБрСпП), 45-ї ОБрСпП, батальйон БАРС-3. В самому селі, фронтом на північ та північний захід, зайняли позиції підрозділи 417-го окремого розвідувального батальйону (ОРБ) противника…

Глибина просування передових підрозділів ЗСУ на цих напрямках становить від 2,7 км до 3,3 км…

Тож, як бачимо, незважаючи на контратаки противника в районі с. Копані та с. Новопокровка, темпи просування ударного оперативно-тактичного угрупування ЗСУ на Мелітопольскому напрямку починають поступово зростати…

Ба більше, через вперте бажання командування противника утримувати н.п., які , скажімо, опинились в не дуже зручному становищі внаслідок просування ЗСУ, ця ситуація посилюється у негативному для противника ключі.

Наприклад, підрозділи 503-го МСП противника, які обороняються в районі с. Нестерянка, вже опинились у становищі, яке, за невеликим винятком, можна порівняти із ситуацією, яка була 2 дні тому в районі с. Рівнопіль. Причому забезпечувати продовження оборони цього району у матеріально-технічному сенсі противник може виключно по рокаді з боку тієї дiлянки, яка зараз знаходиться “під тиском” ЗСУ. По суті, підрозділи 503-го МСП противника у цьому районі стають поступово “заручниками” розвитку ситуації на сусідніх ділянках.

Зі свого боку, безпосередньо на Токмацькому напрямку, незважаючи на той факт, що у противника на рубежі Грозове — Долинка — Мирне — Нестерянка є дуже зручна рокада та обладнаний рубіж оборони, який він уже зайняв військами, зупинити просування українських військ у районі с. П’ятихатки він так і не спромігся… Ймовірно, ЗСУ зуміли обійти с. Жереб’янки зі сходу й просунутись у бік цього рубежу на ділянці, де обороняються залишки батальйону “Шторм-Осетія”…