Від завтра гранична сума розрахунку кешем буде знижена до 50 тисяч.

Національний банк вирішив знизити граничну суму розрахунку готівкою для громадян зі 150 тис. гривень до 50 тис. гривень з 4 січня.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку, розповідає Корупція. інфо

Відповідні норми містяться в постанові правління Національного банку від 25 листопада №407 "Про внесення змін до постанови правління від 6 червня 2013 року №210 "Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою".

Постанова передбачає граничну суму розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством упродовж одного дня в розмірі 50 тис. гривень, а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50 тис. гривень.

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, що перевищує 50 тис. гривень, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та / або перерахування коштів на поточні рахунки.

Безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов'язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

У той же час гранична сума готівкових розрахунків підприємств між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10 тис. гривень.

"Національний банк України пояснює, що встановлення граничної суми розрахунків готівкою на рівні 50 тис. гривень не створить жодних труднощів громадянам і не буде зачіпати щоденних покупок населення, оскільки стосуватимуться тільки великих придбань (нерухомості, коштовностей, транспортних засобів, предметів мистецтва, хутра, дорогих годин, подорожей і т.д.)", – заявляє НБУ.

Відомо, що це рішення повністю відповідає міжнародному досвіду – багато європейських держав (Франція, Бельгія, Португалія, Італія, Іспанія, Греція) встановили граничні суми розрахунків готівкою, інші країни також планують ввести аналогічні норми.

Контроль за дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) згідно з Податковим кодексом України здійснюватимуть органи Державної фіскальної служби.