Глава парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що “інтелектуальний локдаун” передбачатиме вихід із нього регіонів у різний час.

Про це Арахамія заявив в ефірі “Свобода слова” на ICTV.

“Мова йшла про те, коли буде локдаун, чи буде локдаун, який саме це буде локдаун. То прем’єр-міністр визначив, що це не буде копія того локдауну, який був навесні, а це буде так званий “інтелектуальний локдаун”, який має за собою мету, що після локдауну вихід нерівномірний, а з урахуванням епідеміологічної ситуації в регіонах”, – пояснив Давид Арахамія.

За словами Арахамії, така ідея була озвучена на одній із нарад, за участі голови Кабміну та голів фракцій.

Головний критерій виходу із локдауну кожного регіону – епідситуація.

“Наскільки мені відомо, в уряді ще немає конкретної фінальної моделі локдауну, але вона розробляється для того, саме зменшити та мінімізувати економічні збитки”, – сказав голова фракції “Слуга народу”.

Нагадаємо, раніше джерела ТСН.ua у “Слузі народу” підтвердили, що локдаун в Україні почне діяти від 24 грудня і триватиме до 15 січня. Однак офіційної інформації щодо цього наразі немає.

Згодом речниця президента Володимира Зеленського Юлія Мендель уточнила, що керівництво держави продовжує вивчати всі можливі сценарії введення нових обмежень і точна дата введення карантину ще не визначена.

“Можливість локдауну зберігається. За умови сильного зростання кількості хворих, його потрібно буде ввести. На цьому сходяться не лише урядовці, а й представники місцевої влади. Однак поки точної дати нема”, – написала Мендель.

За її словами, вивчаються всі можливі сценарії, прогнози, опрацьовуються можливості медичної системи та економіки.

“Загроза локдауну залежить від кожного з нас зокрема: як ми дотримуємося заходів безпеки, чи наражаємо на небезпеку інших!” – підсумувала вона.

Також з’явилась інформація, що повний локдаун в Україні можуть ввести вже з 2 січня 2021 року. На цьому наполягає міністерство охорони здоров’я, а глава МВС Арсен Аваков пропонує ввести локдаун вже з 7 грудня.

Як повідомляє видання “Zn.ua”, посилаючись на власні джерела, остаточне рішення ще не прийнято. З приводу зупинки транспорту уряд ще також не визначився.

“Поки більшість схиляється до того, щоб залишити транспорт. Але прораховуємо, як це вплине з одного боку на епідеміологічну ситуацію, а з іншого – на роботу критичної інфраструктури”, – повідомило джерело видання.

Зверніть увагу: локдаун – це жорстка форма карантину, що обмежує вільне пересування у самій країні та за її межами. При локдауні функціонуватимуть лише організації, які забезпечують послуги першої необхідності.