Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков цього тижня здійснить робочу поїздку до Луганської, Донецької та Харківської областей.

“29 та 30 липня Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Луганської, Донецької та Харківської областей”, – інформує пресслужба ВР.

Повідомляється, що Разумков у Донецькій області відвідає військову частину у місті Часів Яр та КПВВ “Майорське”, де поспілкується з представниками місцевих адміністрацій, командуванням ООС, військовослужбовцями та прикордонниками.

У Луганській області голова парламенту ознайомиться з роботою 59-го військового мобільного госпіталю та поспілкується з особовим складом аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного Управління ДСНС України в Луганській області. Він також відвідає село Смолянинове, яке постраждало внаслідок лісових пожеж, Кудряшівську загальноосвітню школу та Луганський обласний фізкультурний центр “Олімп”.

У Харківській області Разумков ознайомиться з роботою підприємств “ХАРТРОН” та “ФЕД” і відвідає державні підприємства “Харківський завод спеціальних машин” та “Чугуївський авіаційний ремонтний завод”. Окрім того, голова парламенту відвідає Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого і візьме участь у круглому столі щодо інтеграції виробництва та науки заради стійкого розвитку економіки.

Окрім того, Верховна Рада готова надалі вносити зміни до законодавства, які дозволять Україні стати конкурентною на ринку медичних послуг.

Про це заявив Голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час відвідування Інституту серця МОЗ.

“Велика кількість операцій із пересадки серця сьогодні проводиться в Білорусі, натомість в Україні їх можливо робити в шість разів дешевше. На це варто звернути увагу. І парламент готовий робити все від нього залежне для забезпечення необхідних змін до законодавства”, – зауважив Разумков.

Він зауважив, що необхідно й надалі вносити зміни до законодавства, які дозволять Україні стати конкурентною на ринку медичних послуг.

“Персонал інституту робить унікальні речі, враховуючи ті непрості соціально-економічні умови, в яких вони працюють. Щиро дякую від себе і від усього депутатського корпусу. Наприкінці минулого року ми прийняли важливий закон щодо трансплантології, і в майбутньому будемо допомагати в усьому, що залежатиме від нас”, – зазначив Разумков.

Спікер також звернув увагу на важливе питання заробітної плати медиків, яке є досить складним, особливо в нинішніх умовах.

“Під час пандемії ми внесли певні зміни до оплати праці лікарів, що працюють з хворими на коронавірус. Але ситуацію потрібно виправляти комплексно, тому що вона призводить до відтоку професійних кадрів. Під час перегляду бюджету ми будемо намагатися поліпшити ситуацію”, – зазначив Разумков.

Голова ВР також подякував персоналу Інституту за їхню працю.

“Ви пройшли великий шлях і маєте багато досягнень, але я впевнений, що ви не будете на них зупинятися. Бажаю Інституту подальших успіхів, адже від цього залежить, скільки людей ви врятуєте, скільки з них повернеться до своїх родин і скільки років вони будуть разом зі своїми близькими”, – підкреслив Разумков.

Зазначається, що Голова парламенту оглянув відділення інтенсивної терапії для дорослих та дітей, відділення лікування вроджених вад серця, гострого коронарного синдрому та інфаркту міокарда, рентгенендоваскулярної діагностики та лікування. Він також поспілкувався з пацієнтами, які перенесли трансплантацію серця в Україні.

Також спікер зазначив скасовувати карантинні обмеження на зарплати чиновників зарано, адже ще не закінчився карантин.

“Виходячи з того, в якій досить непростій ситуації сьогодні перебуває держава, я в насамперед говорю з точки зору економіки, я розумію, що це все в великій мірі наслідки коронавірусу, але повертати поки зарплати всім чиновникам, я думаю, зарано, назвемо це так. У нас ще не закінчився карантин. Ті обмеження, які є, здебільшого стосуються представників державних інститутів і дозволяють нормально існувати”, – вважає Разумков.

Він зазначив, що кожна людина хоче отримувати більше, але зарплата чиновників повинна бути співмірна з тим, що отримують люди. Варто зазначити, що ця заява пролунала на розлючених тонах.