Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий зустрітися з Байденом до 16 червня, але розуміє, що через графік президента США зустріч може не відбутися.

Про це він заявив в інтерв’ю сайту Axios, пише 24 канал.

“Будучи гарантом Конституції України, я готовий захищати Україну в будь-який момент і в будь-якій точці планети, і я готовий зустрітися з ним і обговорити всі ці деталі перед зустріччю”, — заявив український лідер.

Коли зайшла мова про майбутній саміт президентів США і Росії, Зеленський зазначив, що представники Байдена поки не зв’язувалися з українською владою для консультацій

“Ще немає, і я вважаю, рішення лежить на них”, — сказав український президент.

Зеленський додав, що якщо США вирішили не радитися з Україною, то це буде великою помилкою.

Нагадаємо, що раніше про таке бажання українського президента спершу повідомляли українські ЗМІ. Пізніше наміри Зеленського поговорити з Байденом до його зустрічі з Путіним підтвердив глава українського МЗС Дмитро Кулеба, запевнивши, що вони ретельно готують “і порядок денний, і узгодження всіх логістичних аспектів цих контактів “. Також нещодавно Леонід Кравчук у своєму інтерв’ю Яніні Соколовій додав, що Байдену варто перед самітом зустрітися з Зеленським, адже ніхто краще не знає ситуацію на Донбасі, ніж знає Президент.

Відомо, що зустріч Володимира Путіна і Джо Байдена відбудеться 16 червня в Женеві. США планують озвучити, зокрема, питання суверенітету України, ситуації в Білорусі та кібербезпеки.

Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський розповів, що під час зустрічі Джо Байдена і Володимира Путіна великим ризиком для України є те, що США можуть скасувати санкції проти “Північного потоку-2”.

Запуск цього проєкту боляче вдарить по економіці України, і по енергетичній безпеці Європи загалом, пише ТСН.

“Чесно кажучи, ми дуже здивовані. Я вважаю, що “Північний потік-2″ – це зброя. Зброя в руках Росії. І я відчуваю, що кулі для цієї зброї не може давати така велика країна, як Сполучені Штати Америки”, – сказав з цього приводу Президент України Володимир Зеленський.

І додав:

“Це ж зразкова цивілізація, зразкова демократія у світі. Я завжди вважав, що Україна відстоювала ті ж принципи у Європі. Ось чому я відчуваю, що це рішення… На жаль, воно точно не спрямоване на підтримку України”.

Зеленський переконаний, що “у справі “Північного потоку-2″ США залишились останнім стійким форпостом”, і що “тільки США здатні зупинити це будівництво”. За його словами, у телефонній розмові з Байденом прозвучали такі ж сигнали.

“Усі експерти й дипломати мали однакове розуміння, що Байден знає Україну краще за всіх, що він розуміє всі питання, і, що найголовніше, – усі ризики для безпеки. Ось чому, знову ж таки, ми були дуже неприємно здивовані”, – ще раз наголосив Зеленський, коментуючи рішення Байдена скасувати санкції.

Окрім самого рішення США був й інший сюрприз, як зауважив Володимир Зеленський. Мовиться про те, що Україна дізналася про скасування санкцій через пресу.

Журналісти AXIOS уточнили у Зеленського: чи, на його думку, Байден дійсно міг би зупинити добудову “Північного потоку-2”?

“Я впевнений. Я вважаю, що навіть якби залишився 1%, його можна було б зупинити – щоб Росія не отримала такий серйозний важіль впливу на енергетичну безпеку та Європу загалом, включно з Україною”, – відповів президент України. 

І ще раз наголосив:

“Навіть якби залишився 1%, це просто потрібно зробити. Все зараз тільки в руках президента США – я впевнений, що він це знає”. 

На це журналісти зауважили, що “конфлікт навколо “Північного потоку-2″ може зіпсувати стосунки з Німеччиною, а вона для США є дуже важливим партнером”.

“Я розумію, що відносини США та Німеччини дуже важливі. І не хотів би втручатися між цими двома шанованими країнами. Але скільки життів українців будуть коштувати відносини США та Німеччини?” – прокоментував Зеленський.

Такі слова українського президента викликали у журналістів видання нерозуміння, тож вони уточнили: “Ви маєте на увазі, що прийнявши таке рішення, Джо Байден матиме кров на руках?”

“Ну, чесно кажучи, я б не так це сформулював. Зрештою, він не має нічого спільного з війною Росії й України. Навпаки, США завжди нам допомагали. Однак, правда й те, що він може допомогти, щоб менше людей страждали. Це саме те, на що він має силу впливати”, – пояснив свою думку Володимир Зеленський.

Щоб спробувати пояснити, чому ж Байден скасував санкції, Зеленський вдався до порівняння:

“Ви знаєте, це мені нагадує гру Майкла Джордана. Він часто спокушав опонента, удаючи слабкість, мав різні трюки, щоб змусити суперника розслабитися. А в потрібний момент Джордан кардинально змінював тактику, і здобував перемогу в останню хвилину”.

“Тому я таки вірю, що Байден – Джордан у політиці. Я хотів би вірити, що це все є частиною його тактики. Якщо це не так… Буде прикро не тільки мені, але усім США. Буде відчуття, що Росія має великі шанси взяти гору над США”, – підсумував Володимир Зеленський.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо –https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.