Питання євроінтеграції для України наразі стоїть актуальніше, ніж раніше, стверджує президент Володимир Зеленський. У вівторок, 29 вересня, державний лідер провів відеоконференцію з депутатами Європарламенту.

Про це повідомляє Офіс президента.

За оприлюдненими даними, Зеленський висловив подяку європейським партнерам за постійну підтримку.

“Зважаючи на ті виклики, які є сьогодні, незмінний курс у Європу, Європейський Союз ще більш актуальний для України, ніж раніше”, — пояснив він під час бесіди.

Політик нагадав про ідею Києва щодо формування міжнародної платформи для координації на тлі загроз, які становить російське вторгнення в Україну. Цей орган також покликаний захистити права кримчан.

“Крім економіки, грошей, для нас важлива геополітична підтримка. Окремі речі, на які ми хочемо звернути увагу, — це поява й наша пропозиція Кримської платформи. Майданчика, на якому ми хочемо обговорювати найважливіші гуманітарні питання, питання допомоги всім українцям — як кримським татарам, так і українцям, які потрапили за ґрати на території Криму, так і вже перебувають у Росії. Це повернення, звільнення цих громадян, а також деокупація Криму”, — наголосив Зеленський.

Іншим важливим моментом український лідер назвав розширення доступу до внутрішнього ринку Євросоюзу та оновлення торговельного сегмента Угоди про асоціацію — це так званий “промисловий безвіз”.

Нагадаємо, українська влада на найвищому рівні провела обговорення нової Антикорупційної стратегії на період з 2020 до 2024 років. Дискусія відбулася у формі засідання Національної ради з питань антикорупційної політики — за участю президента Володимира Зеленського. Сам він закликав парламент невідкладно розглянути документ.