Фактичне збільшення пенсійного віку відбудеться через збільшення страхового стажу. Про це у Facebook повідомив народний депутат Ігор Попов, передає Корупція Інфо

Популярне: Це просто ЖАХ!!! В серії тяжких злочинів, в тому числі вбивства у Маріуполі, підозрюють полк Азов


Попов розповів, що уряд сьогодні презентував у Раді проект пенсійної реформи.

«Чотири слайди. Явно пахне шахрайством. Коли лунає «Завдяки реформі 5 мільйонів українських пенсіонерів отримують підвищену пенсію, і так ми закриємо дефіцит Пенсійного фонду. Ключова новація – збільшення пенсійного віку через вимогу про збільшення страхового стажу», – зазначив нардеп.

Політик пояснив, що до цього часу жоден із представників уряду не відповів, що має робити громадянин у 60 років, який не має достатньо страхового стажу, не має коштів, щоб докупити 5 років стажу (50 тис. грн), і не може знайти роботу (співробітники такого віку не виграють конкурс працедавців).

«Така особа отримуватиме соціальну допомогу розміром 30% від прожиткового мінімуму? 30% від МЗП, 949 грн? Тобто мета реформи – понизити пенсії для 3-4 мільйонів українців до 949 грн? Адже вони, як правило, не винні, що держава не забезпечила їм реалізацію права на працю, і вони працювали нелегально чи за кордоном», – зазначив депутат.

Але навіть якщо уряд забере 10-15 млрд грн у пенсіонерів, це не перекриє дефіцит Пенсійного фонду, який заплановано розміром 140 млрд.