Міністр охорони здоров’я Максим Степанов відреагував на трагедію, що трапилась у Жовкві 27 листопада. Там через відключення світла у лікарні загинули двоє пацієнтів, що перебували на апараті ШВЛ.

До лікарні вже направили перевірку. Також перевірки мають провести у лікарнях по всій Україні. Про це на своїй фейсбук-сторінці написав очільник МОЗ Максим Степанов.

“Лікарня, де трапилася трагедія, забезпечена аварійним дизель-генератором, який не перемикався автоматично. На місце терміново направлена комісія, щоб з’ясувати всі обставини. Також перевірки обладнання будуть проведені в усіх лікарнях по всій країні. Такі ситуації є неприпустимими”, – наголосив він.

Степанов пообіцяв тримати роботу комісії на особистому контролі.

Також міністр додав, що лікарі з усіх сил намагалися врятувати пацієнтів. Зокрема, – за допомогою мішка Амбу. Йдеться про ручний апарат для штучної вентиляції легенів, що застосовується до пацієнтів з порушенням дихання.

Нагадаємо, у Жовківській ЦРЛ ввечері 27 листопада відключили світло. Електроенергії не було приблизно годину.

Водночас у лікарні не спрацював генератор, який би мав забезпечити функціонування лікарні та зокрема реанімаційного відділення. Водночас на момент приїзду слідчо-оперативної групи генератор чомусь був у гаражному приміщенні на території лікарні, при чому – не підключений до електромережі.

Фактично через зникнення світла у лікарні, в реанімаційному відділенні ЦРЛ померли двоє пацієнтів, приєднаних до апаратів ШВЛ. У цих людей були діагностовані двобічна пневмонія і COVID-19.

Поліція вже відкрила кримінальне провадження через загибель людей. Винуватцям загрожує покарання у вигляді 8 років позбавлення волі.

Тим часом голова Львівської ОДА Максим Козицький заявив, що ініціює звільнення очільника Жовківської райдержадміністрації, а також головного лікаря лікарні, де трапилась трагедія.