Вступ Фінляндії та Швеції до НАТО створить для Росії складне військове становище у Балтійському морі.

Про це заявив голова Комітету начальників штабів Збройних сил США генерал Марк Міллі.

Приєднання країн до Альянсу означало б, що узбережжя Балтійського моря, за винятком коротких смуг навколо російських Калінінграда та Санкт-Петербурга, буде оточене країнами-членами НАТО.

“З точки зору Росії, це буде дуже проблематично для них у військовому плані, і це дуже вигідно для НАТО. Балтійське море надзвичайно важливо стратегічно, це один із найбільших морських шляхів світу”, – заявив Міллі.

Зазначимо:

5 червня біля узбережжя Швеції розпочинаються масштабні військово-морські навчання країн НАТО “Baltops-2022”, в яких, до того ж, також задіяні Швеція та Фінляндія.

У навчанні візьмуть участь 14 країн НАТО, а також вже згадані країни-партнери Швеція та Фінляндія, які нещодавно подали заявки на вступ до Альянсу.

У них будуть задіяні понад 7000 моряків, льотчиків та морських піхотинців, 75 літаків та 45 кораблів. Навчання триватимуть до 17 червня.

“Основною метою навчань є подальша сумісність у секторі десантних операцій та операцій із забезпечення свободи навігації, морського перехоплення, протичовнової війни, протимінних заходів, медичної евакуації на морі та спільного відновлення персоналу, щоб продемонструвати як оборонний характер НАТО, так і готовність до захисту Балтійського регіону .”, – зазначили в Альянсі.

Додамо, що Туреччина єдина в НАТО висловилася проти вступу Швеції та Фінляндії, які подали заявки у середині травня.

Нещодавно президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у бесіді з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом повторив йому пояснення, чому Туреччина проти членства Фінляндії та Швеції в ЄС.

Ердоган заявив, що побоювання Туреччини мають справедливі та легітимні підстави.

“Обидві країни мають ясно продемонструвати, що припинили підтримувати тероризм, що вони зняли санкції проти Туреччини та готові продемонструвати солідарність”, – повідомляють у комюніке, оприлюдненому пресслужбою лідера Туреччини.