Глава МЗС Дмитро Кулеба сьогодні на брифінгу заявив, що Україні «вдалося утримати Росію від подальшого загострення безпекової ситуації».

Очевидно, йдеться про повідомлення з РФ про те, що почалося відведення в місця постійної дислокації прикордонних військовослужбовців з Україною Західного та Південного військових округів після навчань:

«Нам вдалося з партнерами утримати РФ від будь-якого подальшого загострення. Сьогодні вже середина лютого, і ви бачите, що дипломатія продовжує працювати»

За словами Кулеби, Україна повірить у деескалацію ситуації, коли пересвідчиться у відведенні російських військ від її кордону.

“З Російської Федерації постійно лунають різні заяви. Тому у нас уже є правило не “почуємо – тоді повіримо”, а “побачимо – тоді повіримо”. Побачимо відведення – повіримо у деескалацію”, – сказав Кулеба, відповідаючи на запитання, чи спостерігає українська сторона ознаки деескалації після відповідної заяви Міноборони РФ.

Як повідомлялося, Міністерство оборони Росії 15 лютого заявило про початок повернення підрозділів Західного та Південного військових округів на бази після навчань. Зазначається, що військові повертаються на місця дислокації залізницею та автомобільним транспортом. При цьому в Міноборони РФ зазначили, що російські військові продовжують навчання на кількох напрямках.

Своєю чергою Захід попереджає про загрозу нового вторгнення.

Союзники та партнери прогнозують, що напад може розпочатися 16 лютого. Однак країна-агресор намагається притупити пильність українців, цинічно переконуючи, що нічого не планує.

Нагадаємо, 13 лютого Володимир Зеленський заявив, що Київ та інші міста України – під надійним захистом. Водночас, держава розуміє ризики на тлі російської агресії та готова їм протистояти.

Президент України заявив, що наша держава розуміє “всі поточні ризики, готова до будь-якого розвитку ситуації”.

Зупинимо будь-яку ескалацію в бік України. Столиця України, Київ, інші міста нашої держави – Харків і Львів, Дніпро й Одеса – у безпеці та під надійним захистом,
– запевнив Зеленський.

Очільник держави запевнив, що Україна відчуває дієву підтримку, яку надають партнери.

“І розраховуємо, що вона, серед іншого, допоможе запобігти поширенню панічних настроїв”, – пояснив Володимир Зеленський після телефонної розмови з Джо Байденом.

Політик подякував Джо Байдену за підтримку з боку США суверенітету й територіальної цілісності України. Також заявив, що важливо надати дієві гарантії безпеки Україні. Адже наша держава готова “обговорювати їх у різних форматах”.