Україна приєдналася до санкцій Євросоюзу проти білоруської влади. Крім України до санкцій приєдналися Норвегія, Ісландія, Північна Македонія, Албанія, Ліхтенштейн і Чорногорія.

Про це йдеться в опублікованій заяві представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Петера Стано.

Таким чином, до санкцій приєдналися сім країн: Україна, Норвегія, Ісландія, Північна Македонія, Албанія, Ліхтенштейн і Чорногорія.

“2 жовтня 2020 року Європейський рада прийняла рішення, яке додає 40 фізичних осіб до списку фізичних та юридичних осіб, щодо яких застосовуються обмежувальні заходи … Країни-кандидати – Республіка Північна Македонія, Чорногорія та Албанія, а також країни ЄАВТ (Європейської асоціації вільної торгівлі , – ред.) Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія, члени Європейської економічної зони, а також Україна приєднуються до цього рішення ради “, – заявив представник Євросоюзу.

В організації зазначили, що зазначені країни “забезпечать відповідність своєї національної політики цим рішенням ради”.

“Європейський союз приймає до відома це зобов’язання і вітає його”, – підкреслив Стано.

Свою думку з цього приводу висловили також в телеграм-каналі “Легітимний”.

Ми приєдналися до європейських санкцій проти Білорусі.

Як повідомляє джерело, нас «продавили» ми про це писали ще в жовтні, наш МЗС діє за інерцією і стратегії, як скаже Брюссель, ми все підтримаємо, навіть якщо нам це вдарить по економічним зв’язкам. Ми зараз такі «багаті», що готові розкидатися економічними партнерами.

Джерело з МЗС повідомляє, що це відіб’ється на економічних взаєминах РБ і України.

Також народний депутат Євген Шевченко зазначив, що це черговий крок, який може призвести до втрати економіки.

✔️Приєднання до санкцій щодо Білорусі це не просто помилка, це проти народу України.
✔️Ну що ж, ще один тупий крок до втрати економіки і як наслідок довіри людей.
Вітаю з днем ​​революції «гідності». Не знав правда, що «гідність» це шлях до злиднів.

Нагадаємо, в жовтні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомляв, що Україна приєднається до введених ЄС санкцій проти Білорусі та розгляне питання про приєднання до нових санкцій після того, як їх введе Євросоюз.

На початку листопада Європейський союз офіційно ввів персональні санкції проти Олександра Лукашенка. У свою чергу Лукашенко розкритикував президента України Володимира Зеленського за позицію Києва по протестам в Білорусі і пригрозив ввести санкції.