Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що Україна не буде купувати російську вакцину, оскільки та не пройшла третю стадію клінічних випробувань.

Про це він заявив в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“У світі не існує підтверджень того, що та вакцина, про яку говорять в Російській Федерації, пройшла всі фази, особливо третю, клінічних випробувань. Ми знаємо, що в світі є багато виробників вакцин досить потужних компаній, які тільки перебувають на завершальній стадії клінічних випробувань. Третя стадія передбачає велику кількість людей, які є добровольцями. Зараз навіть немає предмета розмови для дискусій – купувати чи ні”, – сказав він.

За словами Степанова, у вакцині найважливіше – безпека, а без доказів дієвості та універсальності препарату рекомендувати його людям неможливо.

Нагадаємо, депутат від «Слуги народу» Олександр Качура заявив, що Україні доведеться домовлятися з Росією про вакцину проти Коронавірусние захворювання, якщо доведуть її ефективність. Поки про її дієвості говорять тільки в РФ.
Про це він заявив в ефірі телеканалу NewsOne, повідомляє Радіо Свобода.

«Якщо російська вакцина покаже свою ефективність, будуть рекомендації відповідні, ми будемо зобов’язані закуповувати, я вважаю», – сказав Качура.

Він також додав, що «частина фракції” Слуга Народу “поб’є його камінням» за такі слова.

На такі заяви українського депутата позитивно відреагував російський політик – глава комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов, передає «ТАСС». Він сказав, що Качура «ставить інтереси людей вище геополітичних».