З 1 січня 2020 року в Україні набуває чинності перелік нововведень, покликаних покращити якість життя.

Наскільки це результативно, і чи справді жити стане легше, покаже час. А поки пропонує вам дізнатися, що змінилося для України з 1 січня.

Депутати втратили недоторканність

1 січня 2020 року в Україні припиняє діяти недоторканність народних депутатів.

Зокрема, документ виключив положення Конституції про те, що народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

Почнуть платити за скарги на чиновників

1 січня 2020 році вступив у силу Закон про викривачів корупції. Документ був опублікований у парламентській газеті “Голос України” 16 листопада.

Головні пункти:

викривачів корупціонерів будуть заохочувати преміями;
на будь-якого чиновника, який розпоряджається бюджетними коштами, можна буде поскаржитися, а правоохоронці зобов’язані перевірити інформацію;
“ябед” будуть захищати від звільнення, переслідувань, а їх імена обіцяють тримати в секреті;
викривачів повинні інформувати про те, як проходить розслідування.

ВІЗЬМУТЬСЯ ЗА ЗМІЦНЕННЯ КОРДОНУ З РОСІЄЮ

Вступив у силу Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону”.

Як запевнили в команді Зеленського, він дозволить створити належні умови для інженерно-технічного облаштування держкордону України з суміжними державами, перш за все з Російською Федерацією, з метою забезпечення виконання Держприкордонслужбою завдань з охорони і захисту державного кордону.

Введуть абонплату на газ

Українці будуть одержувати платіжки за газ, навіть якщо зовсім не використовували блакитне паливо. Платити доведеться за інфраструктуру.

Розмір абонентської плати буде розраховуватися індивідуально. Для цього середньомісячне споживання газу у кубометрах примножать на базовий коефіцієнт. Для сімей з плитою та колонкою, які використовують 170 кубометрів газу на рік або 14-15 кубометрів на місяць, щомісячний платіж за доставку не перевищуватиме 16 грн.

Підвищать мінімальну зарплату

В Україні мінімальну зарплату в 2020 році повинні збільшити з 4173 до 4723 грн. Так, підвищення складе 550 грн.

Введуть штрафи для “євроблях”

Як відомо, монобільшість Верховної Ради відстрочила штрафи за порушення митних правил при ввезенні автомобілів з іноземною реєстрацією до 31 грудня 2019 року.

Однак з 1 січня 2020 року в Україні вводяться в дію штрафи:

за водіння машини на єврономерах – 8 500;
повторне протягом року водіння “евробляхи” – 17 000 грн і заборона на водіння протягом року;
якщо затримав розмитнення на термін до 1 доби – 170 грн;
від 1 до 10 діб – 340 грн;
від 10 до 20 діб – 8 500;
від 20 до 30 діб – 85 000 долл;
від 30 діб – 170 000 грн.

Стануть жорсткіше карати п’яних водіїв

Після вступу закону в силу, порушників чекатиме штраф у розмірі від 17 тис. До 34 тис. грн і обов’язкове позбавлення права керувати транспортними засобами на строк до 3 років. При повторному порушенні – до 51 тис. грн із забороною водити від 2 до 3 років.