Нещодавно український лідер Володимир Зеленський відреагував на петицію українських громадян щодо розмитнення “євроблях”. Варто звернути увагу на те, що вона була зареєстрована 7 вересня 2020 року, однак лише нещодавно зібрала необхідну кількість голосів: наразі петицію підписали майже 27 тисяч громадян.

Після цього глава держави екстрено звернувся до спікера українського парламенту Дмитра Разумкова, аби останній посприяв роботі народних обранців і урядовців у складі робочої групи з напрацювання законодавчих ініціатив щодо доступного розмитнення “євроблях”.

У своїй відповіді на петицію український лідер звернув увагу на те, що 9 листопада відбулось засідання податкового комітету ВРУ, під час якого детально розглянули низку законопроєктів, які стосуються змін у податкових і митних правилах, які застосовуються до операцій з постачання в Україні та ввезення на митну територію України транспортних засобів.

Як стверджує Володимир Зеленський серед проєктів законів, які розглядалися, — № 3704 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо упорядкування структури акцизного податку” і № 3706 “Про внесення змін до розділу ХХІ “Прикінцеві та перехідні положення” Митного кодексу України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України”.

Окрім того, глава держави звернув увагу на те, що за результатами проведеного обговорення комітет парламенту ухвалив рішення підготувати доопрацьований законопроєкт та з цією метою створити робочу групу під головуванням заступника голови комітету Олександра Ковальчука із залученням до її роботи представників українського уряду.

Володимир Зеленський наголосив, що уже надіслав звернення до очільника ВРУ Дмитра Разумкова з проханням сприяти роботі зазначеної робочої групи та напрацюванню необхідних законодавчих ініціатив.

Як уже згадувалося раніше, у “Слузі народу” пропонують знову зробити розмитнення “євроблях” пільговим.

Відмітимо, що раніше кабінет міністрів України ухвалив проєкт постанови, яка дозволяє притягувати до відповідальності власників авто на європейських номерах. Цю інформацію вже підтвердив народний обранець від партії “Слуга Народу” Євгеній Брагар. За його словами, відповідальність за порушення строків ввезення авто у митному режимі транзиту становить 500 неоподатковуваних мінімумів (8,5 тисячі), за повторне порушення — 17 тисяч з позбавленням прав на рік з оплатним вилученням авто чи без такого.

Євгеній Брагар також звернув увагу на те, що ще рік тому був підписаний меморандум між АвтоЄвроСилою та міністром МВС щодо не притягнення до відповідальності власників автомобілів на європейській реєстрації до прийняття Закону про доступне розмитнення.

“З усього вище зазначеного виходить, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков нахабно порушив дану народу обіцянку не штрафувати євробляхерів до прийняття Закону про доступне розмитнення. Наразі у Верховній Раді зареєстровано ряд законопроектів, які дозволили б людям безперешкодно та доступно розмитнити свої авто, декілька з них за моїм авторством.

Я вважаю, що необхідно прийняти бодай один із запропонованих законопроектів. Мені не важливо, хто буде автором — я чи інший суб’єкт законодавчої ініціативи, головне, аби для українців автомобіль перестав бути предметом розкоші, а став засобом для пересування”, — наголосив народний обранець.