Президент Володимир Зеленський заявив, що не розмовляв з президентом США Дональдом Трампом перед оприлюдненням тексту їх телефонної розмови та думав, що Білий дім опублікує тільки “свою частину”.

Про це Зеленський сказав на прес-конференції після зустрічі з Трампом.

Президент підкреслив, що вважає, що іноді дзвінки між президентами не мають публікуватись.

“Хоча я особисто гадаю, що іноді такі дзвінки між президентами незалежних країн вони не повинні публікуватись. Тому що є геополітика, є якісь плани.

Я не розмовляв перед цим з президентом Трампом. Це була перша зустріч. Вчора ми просто потиснули руки і все. Він привітав мене, сказав, що не бачив, щоб скільки людей голосували за одну людину.

Я не проти, якщо потрібен там дозвіл юридичний…Я просто не знаю формат, чесно скажу, чи повинен там бути письмовий дозвіл. Я просто думав, що вони опублікують свою частину”, – відповів президент на запитання щодо того, чи радився з ним Трамп перед тим як оприлюднити стенограму”, – зазначив Володимир Зеленський.

Також український лідер пояснив свої слова, які він сказав про підтримку європейських лідерів.

“Я вам скажу чесно, дивіться, я за кожне своє слово відповідаю. Я багато разів дякував і дякую, і продовжую…зараз на зустрічі з президентом Трампом я сказав, що вдячний за будь-яку допомогу для України – від наших європейський лідерів, від пані Меркель, від пана Макрона, і від багатьох.

Наш дзвінок був в дуже складний період: коли Росію повернули в ПАРЄ, коли санкції не мали такий гучний тиск на будівництво Північного потоку – 2. І я говорив про це з усіма лідерами, про яких я говорив в цій розмові (ред. Меркель, Макрон). І багато лідерів казали: “Ми розуміємо, але у цих питаннях буде так”.

Наприклад,…повернення в ПАРЕ, це ж рішення було не при мені. Рішення було у європейських країн прийняте ще, мені здається, в кінці зими.

Я ні про кого нічого поганого не хочу говорити, всі хто нам допомагають, ми всім дякуємо. Але я сказав правду, тому що Північний потік для нас це загроза. Велика загроза енергетичної безпеки. Бо ми можемо втратити транзитні гроші…

Моє бачення, особисте, що Північний потік – це поступове зняття санкцій, це моє особисте бачення. А за все інше ми дякуємо. Дійсно, велику допомогу для нас роблять країни Європейського Союзу”, – підсумував Зеленський.

Нагадаємо, напередодні Білий дім оприлюднив текст телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським, через яку в США розпочали процедуру імпічменту американського лідера.

Раніше Дональд Трамп повідомив, що держсекретар Майкл Помпео отримав дозвіл від української влади на публікацію стенограми телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським.