55 років тому – 31 жовтеня 1963 року, в переддень Дня всіх святих, який зараз відомий світові як Хелловін, сталася найстрашніша трагедія в історії фігурного катання. Вибух в спортцентрі "Колізей" в американському місті Індіанаполіс забрав життя десятків людей, сотні постраждали.

Під час льодового шоу Holiday on Ice в одному з підтрибунних приміщень біля виходу номер 13 продірявився балон з пропаном, призначений для використання в машинах з приготування попкорна. Газ почав повільно заповнювати закриту кімнату і в якийсь момент вибухнув.

На шоу було продано 4372 квитка. В 23:06 коли до завершення залишалося три хвилини, з-під трибуни, розташованої біля виходу номер 13, вирвався стовп полум'я.

Десятки людей, що знаходилися на своїх місцях, за частки секунди опинилися під склепіннями арени разом зі своїми стільцями і величезним бетонним шматком трибуни. Моментально все змішалося, перекинулося і впало в утворену на місці цілого сектора воронку.

Люди, які опинилися над епіцентром вибуху, загинули миттєво. Багато ще дихали, але були поховані під купами обсипалася бетону і дрібного скла. Ще кілька людей серед тих, хто кинувся до виходу з трибун, які не потерпіли від вибуху, загинули в тисняві.

Офіційні джерела повідомили про 74 жертви. Останній загиблий помер в лікарні через три місяці після трагедії. Ще близько 400 людей отримали поранення.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Як показало слідство, концентрація пропану за дві години досягла дуже високого рівня. І однієї іскри або недопалка стало досить, щоб льодове шоу перетворити в вогненний кошмар.

Дві доби рятувальники розбирали зруйновану трибуну в надії знайти і врятувати тих, що вижили. Але в епіцентрі їх не було. Лід "Колізею" перетворився в відділення місцевого моргу.

Родичам загиблих доводилося брати участь в процедурі впізнання в десяти метрах від епіцентру вибуху. По-іншому не можна було. Місцевий морг не був розрахований на таку кількість тіл, а тому вони були складені на фанерних листах, прямо поверх залитого кров'ю льоду.

Поліція теж вела свою роботу з визначення причин трагедії. У підсумку звинувачення було пред'явлено міському пожежному маршалу, керівництву спортивної арени і працівникам компанії, яка постачала газове обладнання. Глава Discount Gas Corp в результаті виявився єдиним, хто сів на лаву підсудних, але обвинувальний висновок було скасовано верховним судом штату Індіана. За трагедію ніхто так і не був покараний.