Спікер Верховної ради України Андрій Парубій вважає несвоєчасним на даний момент розглядати в парламенті питання про вдосконалення законодавства щодо імпічменту президента, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Хлопчика примушували пити сечу, а ґвалтували жертву сторонніми предметами” – випадок, який шокував всю Україну

Оголосити вотум недовіри президенту України досить проблематично: з одного боку, для цього необхідно прийняти спеціальний закон "Про імпічмент", а з іншого – сама процедура, закладена в Конституції країни, дуже заплутана і складна для реалізації. Раніше ряд партій, в тому числі, "Батьківщина", "Самопоміч" зажадали від парламенту на найближчому засіданні розглянути проект закону про тимчасову слідчу комісію для зміщення президента в порядку імпічменту. Це дозволило б зробити процедуру більш легко реалізовується.

"Я говорив публічно деяким головам фракцій, що під час, коли Україна веде війну проти агресора, надавати атаки, ставити питання імпічменту президента України, який одночасно Верховний головнокомандувач української армії, є непродуктивним, є неефективним для країни", – сказав Парубій.

За його словами, незалежно від прізвища президента, неприпустимо ставити під сумнів цей інститут влади "в такий важкий для країни період". "Я думаю, це не входить в першочергові завдання, які стоять перед нашою країною", – сказав Парубій.

За Конституцією, імпічмент може бути оголошений президенту, якщо він скоїв держзраду або інший злочин. Процедура передбачає створення в Раді тимчасової слідчої комісії, висновки якої розглядаються на засіданні парламенту. За висновком цієї комісії Рада спочатку 226 голосами приймає рішення про висунення звинувачень президента, а потім 300 голосами приймає рішення про імпічмент, перед цим отримавши висновок Конституційного суду про законність проведеної процедури імпічменту і висновок Верховного суду про те, що президент дійсно скоїв злочин.