Генеральний прокурор Юрій Луценко повторно внесе подання про зняття депутатської недоторканності з народних депутатів – "опоблоківців" Олександра Вілкула, Дмитра Колеснікова та Сергія Дунаєва і члена групи "Воля народу" Олександра Пономарьова, передає Корупція.Інфо

Про це він заявив з трибуни Верховної Ради.

Він нагадав про попередні внесення подань для зняття недоторканності.

"Мушу констатувати, що зараз всі ці подання розглядатися не можуть через те, що всі вимоги закону про регламент були зірвані при розгляді цього питання. А фактично його не розглядали.

Регламентний комітет зібрався окремо і повернув документи генерального прокурора. Це є грубим порушенням закону. Я розцінюю це як очевидне небажання передати розгляд мого подання до сесійної зали", – сказав генпрокурор.

Луценко заявив про "зрив" термінів подань.

"Я обов'язково внесу подання щодо згаданих чотирьох народних депутатів по-новому. Але враховуючи, що термін роботи ваш, шановні колеги, добігає кінця до літніх канікул, я змушений це зробити лише в кінці серпня", – повідомив керівник ГПУ.

Луценко закликав "припинити ігри в депутатську самооборону". Також він заявив про "змову".

"Вважаю неприпустимим вступати у змову тимчасовій коаліції задля вирішення одного питання однієї фракції, покривання членів цієї фракції. Політичну оцінку діям керівництва комітету дадуть виборці", – сказав він.

Водночас, спікер Андрій Парубій заявив: "Справді маємо безпрецедентний випадок, коли по поданнях не було рішення регламентного комітету по-суті. Це ще раз ставить під сумнів саму процедуру зняття недоторканності. Ні регламентний комітет, ні Верховна Рада не можуть собою заміняти ні правоохоронні органи, ні судову систему".

"Всі ми йшли на вибори, обіцяючи, що знімемо недоторканність", – додав спікер.

Популярне: "Не має ні кола, ні двора…бомж": Ющенко зробив гучну заяву про Тимошенко

У відповідь керівник регламентного комітету Павло Пинзеник заявив Парубію: "У цій залі є дві людини зі схильністю перекладати із хворої голови на здорову. Це голова Верховної Ради Парубій і генеральний прокурор Луценко. Якби обидві ці фігури виконували свої повноваження хоча би частково, може трошки більше було порядку і у Верховній Раді, і в Генеральній прокуратурі і загалом в країні".