Серйозні економічні санкції могли б притиснути Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, однак, поки є підтримка Росії, тиск на нього ускладнено. Про це в коментарі виданню “ГОРДОН” заявив колишній голова Верховної ради Білорусі Станіслав Шушкевич.

“Лукашенко дурить Захід. Він постійно підміняє одне питання іншим. Зараз усі переключилися на примусове приземлення літака Ryanair у Мінську і арешт Романа Протасевича – це правильно. Але всі вже забули, що Лукашенко – незаконний президент і що в нього є гарна підтримка у Кремлі”, – заявив Шушкевич.

Він підкреслив, що Лукашенко тримається при владі завдяки президенту РФ Володимирові Путіну.

“Путін говорив, що, якщо Лукашенка ґрунтовно трястимуть, він надішле свої війська. Тепер він цілком обґрунтовано може це зробити. Росія демонструє цілковиту підтримку біснування Лукашенка. Тому що їй це вигідно. Путін і Лукашенко – близнюки-брати в тому сенсі, що обидва хочуть правити нескінченно, поки не віддадуть кінці. Поки ядерна держава Росія його підтримує (і вона й далі це робитиме), прибрати Лукашенка буде неможливо. У нього є опора. Його завжди врятують, якщо становище погіршиться”, – зазначив політик.

Він підкреслив, що поки що західні санкції більше б’ють по населенню Білорусі, ніж по диктатору.

“Лукашенко злетів із котушок давно. У нього патологічна жага до влади. Влада для нього – наркотик. Захід мусить застосовувати жорсткі санкції, щоб протверезити його, але поки що такого немає. Санкції переважно спрямовані проти населення, якому Лукашенко пояснює: дивіться, підлий Захід хоче винищити нас зовсім. Складно сказати, що потрібно зробити, але, думаю, серйозні економічні санкції могли б його притиснути. Набридло вже всім тут його терпіти. Час сказати Росії: годі проводити підлу політику! Усунути Лукашенка, щоб він пішов із влади, може Росія. Але вона лише прагне захопити Білорусь”, – резюмував Шушкевич.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.