Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що не ставив перед собою завдання підписати якомога більше угод на постачання вакцин від коронавірусу, погодившись на запропоновані умови.

В інтерв’ю “Стране” він пояснив, що держава не виграла б від цього. Таким чином глава відомства відповів на питання про те, чому Україна не закупила ніяких вакцин, крім китайської, і хто винен в провалі вакцинації.

“Якби я поставив перед собою завдання просто напідписували договорів, погодившись на ті умови, які пропонувалися спочатку, не думаю, що Україна виграла б від цього. Важливо пам’ятати, що пропоновані терміни поставки були в третьому кварталі 2021 року. Але зараз перші вакцини, я впевнений, в Україні надійдуть в лютому, і ми почнемо процес вакцинації, відповідно до нашого національного плану”, – сказав Степанов.

Міністр додав, що деякі діячі у зв’язку з цим провокують скандали, щоб “хайпонути”.

Також глава МОЗ відповів на звинувачення з боку держпідприємства “Медичні закупівлі України” в тому, що в провалі винен саме Степанов, тому що він дав надто пізно техзавдання.

“Питанням забезпечення вакцин в кожній країні світу займається безпосередньо уряд. Держпідприємство “Медичні закупівлі України” мало виконати просту технічну функцію – забезпечити укладання контрактів і їхнє дотримання. Для глобальних компаній-виробників вакцин це держпідприємство відсутнє на карті світу. Для них є Україна, яку представляє уряд, МОЗ. А “Медзакупіплі” – це технічний оператор. Але керівництво ДП навіть в цій історії примудрилося зіпсувати імідж України. Васлідок чого було йхвалено рішення змінити оператора”, – пояснив міністр.

Нагадаємо, раніше Степанов заявив, що Україна веде переговори про закупівлю вакцин від коронавірусу ще з трьома виробниками, крім китайської Sinovac. Вони вже на стадії завершення.

Очікується, що за програмою COVAХ Україна може отримати препарати вже в середині лютого. Йдеться про 910 тисяч доз.