Суд обрав для Олексія Навального запобіжний захід у вигляді арешту на 30 діб. Засідання проходило у 2-му відділі поліції УМВС міста Хімки, куди Навального доставили з аеропорту Шереметьєво, де його затримали при проходженні прикордонного контролю 18 січня.

Засідання суду відбулося у відділі поліції в Хімках, куди Навального доставили після затримання в аеропорту Шереметьєво. Між затриманням і судом пройшло близько 16 годин – все це час до політика не пускали захисників. Адвоката Ольгу Михайлову повідомили про засідання за декілька хвилин до його початку.

Навальний буде перебувати під арештом в очікуванні суду, за підсумками якого буде винесено рішення про те, ухилявся він від контролю ФСВП. Якщо політика визнають винним, він отримає реальний термін в 3,5 роки позбавлення волі за вирахуванням 10 місяців, які він провів під домашнім арештом у справі «Ів Роше». Засідання суду призначене на 29 січня.

Відзначимо, що сам Навальний також прокоментував проведення засідання суду, яке відбулося у відділі поліції в Хімках.

“Я не розумію що відбувається. Мене на одну хвилину вивели з камери для зустрічі з адвокатом. Я прийшов сюди – тут відбувається засідання хімкинського суду. <…> Називається це все відкрите засідання Хімкинського суду, де розглядається питання про моє взяття під варту за клопотанням начальника поліції. Чому засідання Хімкинського суду відбувається в поліції – я не розумію », – заявив Навальний в залі суду, назвавши суд у відділенні поліції беззаконням.

«Я виступаю за те, щоб цей процес був максимально відкритим, щоб всі засоби масової інформації могли спостерігати за тим дивним абсурдом, який тут відбувається. Я хочу, щоб пустили всіх. Не тільки «Чергову частину», «Лайфньюс» і ГУВС, а й тих справжніх журналістів, які зараз стоять на морозі і яких не пускають. Ви не можете робити вигляд, ніби цього не відбувається. <…> Я заявляю, що вони там стоять, <…> вони вимагають реалізації своїх прав і я разом з ними цього вимагаю », – сказав Навальний, звертаючись до судді.

У МВС проведення засідання суду по Навальному в відділенні поліції пояснили тим, що «у умовно засудженого Навального були відсутні актуальні результати тесту на коронавірусну інфекцію». «З метою забезпечення санітарно-епідеміологічної безпеки доступ в приміщення, де проходить судове засідання, обмежений», – йдеться в повідомленні ГУ МВС по Московській області.

Відзначимо, що управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) висловило глибоку стурбованість у зв’язку із затриманням в Росії опозиціонера Олексія Навального. Відповідне звернення організація опублікувала в Twitter 18 січня.

“Ми глибоко стурбовані арештом Олексія Навального і закликаємо до його негайного звільнення і поваги його прав на належну правову процедуру відповідно до принципів верховенства закону. Ми знову закликаємо до ретельного і неупередженого розслідування його отруєння”, – заявили в УВКПЛ.