1

Блокування українських фур на території РФ є заходом у відповідь на зупинку російських вантажівок в Україні. Про це йдеться в заяві Міністерства транспорту Російської федерації, опублікованому на сайті відомства.

"Дія зазначених заходів буде зберігатися до врегулювання українською стороною ситуації з неправомірним блокуванням російських вантажних автотранспортних засобів на території України. З 11 лютого 2016 року на території України групами осіб неправомірно блокуються вантажні транспортні засоби російських автоперевізників, які здійснюють транзитний проїзд між територією РФ і державами Європейського союзу по території України … у відповідь Росія призупинила рух вантажних транспортних засобів, зареєстрованих в Україні, на своїй території", – йдеться в заяві.За даними російського Мінтрансу, в різних областях України продовжують залишатися заблокованими понад 100 вантажних автомобілів, понад 500 вантажних автомобілів не можуть в'їхати на територію України з боку Європейського союзу.

"До теперішнього часу українська сторона не прийняла заходів, спрямованих на припинення протиправних дій зазначених груп осіб для забезпечення безперешкодного руху російських вантажних транспортних засобів", – сказано в заяві.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", 11 лютого почалася блокада російських фур на Закарпатті. Протягом декількох днів до активістів приєдналися й інші прикордонні області.

Губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль закликав Кабінет міністр зібратися на екстрене засідання з питання блокування транзиту