73_main_ukr

Події, що відбуваються в Україні повинні стати головною темою під час літнього саміту НАТО-Росія, вважає глава Бюро національної безпеки Польщі Павло Солех.

Про це повідомляє Корупція Інфо з посиланням на  Радіо Польща.

На його думку, українське питання залишається досі не вирішеним, про це він повідомив в ході робочих зустрічей зі своїми німецькими колегами.

У Берліні Солех нагадав, що анексія Криму Росією порушила норми міжнародного права, а це в свою чергу призвело до зростання напруги між Альянсом та Москвою.

"Україна – першочергове питання у взаєминах між НАТО і РФ", – додав він.

Рішення провести спільний з саміт Росія-НАТО було ухвалено тільки після того, як Північноатлантичний альянс анонсував посилення військового присутності у Східній Європі.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг анонсував спільне засідання з РФ протягом найближчих двох тижнів. Очікується, що воно відбудеться в Брюсселі. Раніше Столтенберг також говорив, що "криза в Україні стане на порядку денному в ході цієї зустрічі з російськими послами". Варто відзначити, що в НАТО попросили розуміти цю зустріч, як продовження політичного діалогу.

"У той же час, повернення до звичайного співробітництва (business as usual) не відбудеться, поки Росія не почне дотримуватися міжнародне право", – підкреслював Столтенберг.