Знову порадувала наша авіаційна влада, яка вирішила поширити свою передову технологію видачі авіаційних сертифікатів тепер уже на США, передає Корупція.Інфо.

Так, саме туди поїхала компетентна група авіаційних фахівців для того, щоб на території країни з найбільш передовим авіаційним законодавством оцінити і потім сертифікувати вертолітний симулятор все тієї ж Української компанії ТОВ НВО АВІА з Кременчука.

Яку завзятість в просуванні національної авіаційної продукції демонструють наші чиновники! І що цікаво, знову видано сертифікат вищого кваліфікаційного рівня FFS (D) за підписом вже нового Голови Більчука А.В.

Який прекрасний приклад спадкоємності і корпоративної солідарності! Во істину непорушний союз чиновника і бізнесмена, який творить чудеса !! А якщо копнути глибше, то вимальовується зовсім нехитра картина, зрозуміло яка. А тепер детальніше …

Канадська компанія Concord 21, свого часу спільно з НПО АВІА, створила в США (штат Алабама) центр для підготовки американських військових вертолітників літаючих на російських вертольотах Мі-17 в Афганістані. І все б складалося добре, але місія коаліційних сил (ISAF) стала згортатися і обсяги перевезень на цих вертольотах різко впали. А значить і обсяг тренувань пілотів теж. І довелося бізнесменам думати, як оживити згасаючий бізнес-проект ..

І придумали! Згадали, що є ринок експлуатації все тих же Мі-17 в Південній Америці. Тільки це вже цивільні авіакомпанії, які готують свої екіпажі по нормам цивільних правил і регламентів. І ось тут знадобився Сертифікат від імені держави, щоб потім його можна було затверджувати наприклад в Перу або Еквадорі …

Зрозуміло, що американська федеральна авіаційна адміністрація (FАА), ніколи не сертифікує тренажер без наявності законних вихідних даних на вертоліт від КБ або реально підтверджених і узгоджених з авіаційної владою альтернативних випробувань , тим більше на найвищих рівень складності. А ось Українська авіаційна влада може !!! І в неї це непогано виходить, як бачимо. І, в результаті, Український сертифікат виданий, без особливих докорів сумління з приводу занадто скромної (а точніше, практично відсутньої) доказової бази відповідності тренажера реальному повітряному судну. А навіщо? Адже авіаційні адміністрації Латинської Америки не вибагливі, їм і так зійде.

Головне, щоб штамп у відповідному документі пілота стояв про проходження тренування, а там буде як буде. Плюс вартість льотної години на такому "чудо-тренажер" скромніше ніж на "правильному" і виходить, всім добре і цікаво, а головне прибутково !!! Ось тільки долі пілотів в цьому випадку не в пріоритеті ..

Шкода, що Українські граблі постійно повторюються і краю цьому немає, і як приклад цього, красується підпис під сумнівним Сертифікатом на американський тренажер, затвердженого Кабміном, Більчука А.В.

70-7

image1

Але ж так хотілося і вірилося, що цей авіаційний фахівець з досить непоганим послужним списком і репутацією, очолив Державіаслужби щоб сприяти імплементації в Україні передових авіаційних процедур, канонів і правил … Але, поки тільки декларації і граблі …….