Керівництво Укрзалізниці звинуватило міністра інфраструктури Володимира Омеляна у підміні даних про публічні закупівлі. – повідомляє Корупція.Інфо

Відповідні дані оприлюднили на офіційному ресурсі УЗ.

Згідно повідомлення, свого часу Омелян навмисне оприлюднив інформацію про закупівлю дизельного пального, яка насправді не відповідає дійсності. Існує версія, що міністр інфраструктури міг зробити це з ряду причин: швидше за все через необізнаність у цьому питанні, або просто – щоб ввести представників ЗМІ в оману.

В Укрзалізниці наголосили, що займатися цим повинна виключно експертна комісія із організації"Держзовнішінформ", адже тільки вона може оприлюднити відповідний висновок. Саме такі норми передбачені у законі "Про публічні закупівлі"., згідно частини 4, статті 36.

Крім того, вартість дизельного палива заздалегідь обговорили із нафтотрейдером – звідси і зміна тарифікації у контракті. Постачанням для УЗ , як відомо, займається ПАТ "Укртатнафта", яка і встановила офіційну ціну – 23 900 гривні за тонну з ПДВ. Всю суму за умовами угоди повинні вносити тільки стовідсотковою передоплатою.

Керівництво також зазначає, що закупівлі організовані за більш вигідним тарифом, ніж був раніше, тому дані, оприлюднені Омеляном, не можна вважати правдивими.