Співробітники прокуратури вже з перших днів вступу в силу “реформаторських” змін до профільного закону, змогли відчути на собі “покращення”. Зарплату співробітникам силового відомства, яке вже активно готується до переатестації, вирішили несподівано урізати.

Про це “Страні” стало відомо з власних джерел в ГПУ і обласних прокуратурах.

Зокрема, на картки співробітникам прийшло в середньому на 2 тис. грн. менше. Це пов’язано з тим, що раніше прокурори отримували надбавки в залежності від класного чину. Новими змінами в закон “Про прокуратуру” передбачено скасування положення “Про присвоєння класних чинів”.

Це означає що нові звання в прокуратурі привласнювати не будуть. Адже раніше генпрокурор був наділений правом привласнювати класні чини від найнижчого-юриста 3 класу (лейтенанта) до старшого радника юстиції (полковника). “Генеральські” класні чини – державного радника юстиції 1,2,3 класів та вищий класний чин державного радника юстиції України (співзвучний генералу армії) привласнював президент. Незважаючи на скасування присвоєння нових класних чинів, співробітники, яким вони були раніше привласнені, залишаються в них довічно.

У бухгалтерії Генпрокуратури розсудили інакше: якщо раз скасували “Положення про присвоєння класних чинів”, то і надбавки за ці чини вирішили більше не виплачувати і зрізали зарплату на кілька тисяч гривень кожному прокурору. І якщо в ГПУ це ще не так відчутно, тому що там середні зарплати в районі 40 тисяч гривень, то в місцевих прокуратурах де зарплата ледь дотягувала до 20 тисяч гривень на місяць, скорочення виявилося дуже болючим.

У районних прокуратурах кажуть, що, ймовірно, доведеться тепер отримувати таку урізану зарплату поки не пройдуть тести і не запрацює новий Офіс генпрокурора, при якому обіцяли в районній (окружній) прокуратурі зарплату – близько 30 тисяч гривень “брудними”.