Супрун розповіла, коли подешевшають ліки.

1 лютого 2017 року в Україні мали б подешевшати ліки, проте сподівання людей поки не справдилися. 

Представникам фармацевтичного бізнесу Уряд дав деяку поступку: дозволили реалізовувати медикаменти за старими цінами до 1 квітня 2017 року, – повідомляє Корупція. Інфо

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун під час учорашньої прес-конференції у Волинській обласній клінічній лікарні пояснила, чому Уряд України відтермінував референтне (максимальна ціна на ліки не може перевищувати ціни на ці ж препарати у сусідніх державах) ціноутворення на медикаменти до 1 квітня 2017 року.
 
«Представники аптек пояснюють, чому досі не зменшили ціни на медпрепарати тим, що вони, мовляв, не встигли вчасно розпродати залишки ліків за старими цінами, – каже Уляна Супрун. – Хоча багато тих ліків уже продаються за зниженими цінами. 

Зараз ми проводимо переговори із виробниками медикаментів, більшість з них – іноземні фармацевтичні компанії, щоб вони все ж знижували ціни на свою продукцію».
 
Як повідомила в.о. міністра, зараз відбуваються зміни до ліцензій для українських аптек, які підписують контракти, щоб брати участь у програмі реімбурсації, яка також стартує з 1 квітня.
 
А ситуацію з тим, що ліки у різних регіонах України коштують по-різному, пані Супрун пояснила тим, що в Україні як і майже в усьому світі не має регулювання цін на вільному ринку ліків.