Детективи НАБУ направили генпрокурору проекти клопотань про надання дозволу на затримання і тримання під вартою підозрюваних суддів Окружного адміністративного суду Києва, які грубо ухиляються від виконання своїх процесуальних обов’язків. Про це повідомили в прес-службі Національного антикорупційного бюро.

“До таких дій слідство вимушене вдатися через відсутність інших законних шляхів для доставки підозрюваних в суд і забезпечення їх належної процесуальної поведінки”, – йдеться в повідомленні.

У НАБУ додали, що змушені вдатися до таких дій, бо інших законних шляхів для доставлення підозрюваних до суду та забезпечення їхньої належної процесуальної поведінки, немає.

Також повідомляється, що окремі підозрювані у кримінальному провадженні, зокрема голова ОАСК Павло Вовк, його заступник та двоє суддів, систематично не з’являються на допити. Крім того, підозрювані ігнорують виклики до суду, де їм мають обрати запобіжні заходи.

Зокрема, Павло Вовк проігнорував засідання, які були призначені на 22 і 29 жовтня та 2, 5, 23 листопада, а також назвав повідомлення НАБУ “черговою маніпуляцією і безсовісною брехнею”.

“Уже втомився повторювати, що ні я, ні більшість суддів ОАСК офіційно не є підозрюваними у справі, яку “розслідує” НАБУ, що було підтверджено рішеннями суду і Вищої ради правосуддя, яка повернула з цієї причини генеральному прокурору подання про відсторонення від здійснення правосуддя мене і моїх колег без розгляду ще у вересні цього року”, – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Вовк також додав, якщо клопотання НАБУ будуть підписані генпрокурором, то він разом зі своїми колегами зможе довести Вищій раді правосуддя, “всю некомпетентність і упередженість НАБУ і самого генпрокурора” по відношенню до них.

Як повідомлялось раніше, голова ОАСК Павло Вовк, якого розшукує НАБУ, захворів на коронавірус і перебуває вдома на самоізоляції.