У Верховній Раді рекомендують Кабінету Міністрів повернути пільговий тариф на електроенергію для населення в розмірі 0,9 грн за кВт\год за перші 100 кВт\год і скасувати абонплату за газ для частини споживачів.

Про це пише Укрінформ

Відповідний проект постанови №4581 «Про призупинення підвищення тарифів на енергоносії і перегляд їх розмірів», підписаний 27 депутатами з різних фракцій і груп, зареєстрований на сайті Верховної Ради.

Згідно з проектом постанови депутати рекомендують Кабінету Міністрів протягом одного місяця з дати вступу в силу постанови “вжити заходів щодо відновлення дії спеціальних обов’язків учасників ринку електричної енергії для забезпечення суспільних інтересів в процесі функціонування ринку електричної енергії в частині: відновлення пільгового фіксованого тарифу на електроенергію в розмірі 0,9 грн за 1 кВт⋅год, що діяв для населення за перші 100 кВт⋅год в місяць “.

Крім цього, автори проекту постанови рекомендують чиновникам скасувати абонплату за транспортування газу “для споживачів, які за власні кошти побудували газові мережі для постачання газу в населені пункти, де вони проживають”.

Що стосується інших споживачів, то парламентарії рекомендують Національної комісії регулювання ринку електроенергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) протягом місяця з дати вступу в силу цієї постанови “переглянути і зменшити тарифи на послуги розподілу (доставки) природного газу для операторів газорозподільних систем побутовим споживачам”.

Кабінету Міністрів рекомендовано включити інформацію про виконання цієї постанови до звіту про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2021 році.