Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що з лютого відомство запускає проект єдиного аеромедичного простору України, спочатку ініціатива буде впроваджена у Львові і Києві.

Про це повідомив глава МОЗ України Максим Степанов в ході щоденного брифінгу в середу, 13 січня, пише видання “Страна”.

Даний проект Міністерство охорони здоров’я розробляло разом з Міністерством внутрішніх справ, саме МВС надасть авіацію для медичної сфери України. Пілотний запуск аеромедичної евакуації почнеться в двох містах, Львові та Києві, вже в лютому і квітні. Екіпажі авіації будуть цілодобово чергувати разом з бригадами медичних працівників. Але перед цим Кабінет міністрів повинен затвердити постанову “Про деякі питання створення єдиного аеромедичного простору України”

В першу чергу використання авіації важливо для перевезення органів, призначених до трансплантації, зокрема серця. Також за допомогою авіації зможуть здійснювати евакуацію хворих під час стихійних лих, пацієнтів після ДТП або отримали травми від утоплення. Крім того, за допомогою авіації будуть перевозити важких хворих, які потребують екстреної допомоги, зокрема:

  • до людей з гострою затримкою кровообігу, гострими розладами серцево-судинної системи, гострими порушеннями мозкового кровообігу,
  • до людей з опіками 2-го і 3-го ступеня понад 20% поверхні тіла, опіками електричним струмом або опіками верхніх дихальних шляхів,
  • в разі травми хребта, проникаючих поранень тіла, травматичних ампутацій кінцівок.

Такий крок дозволить оперативно транспортувати пацієнтів в разі ургентних, надзвичайних ситуацій, дорожньо-транспортних пригод і т.д. до відповідних установ охорони здоров’я, коли неможливо скористатися автомобільним транспортом.