Вранці 9 січня 2019 року в Чорне море увійшов бойовий великий протичовновий корабель Північного флоту РФ – "Севєроморск" (619).

Про це на своїй сторінці у Facebook написав керівник моніторингового проекту "Майдан закордонних справ" Андрій Клименко.

"Моніторингова група "Майдану закордонних справ", "Інституту Чорноморських стратегічних досліджень" та редакції BlackSeaNews повідомляє про дуже цікаву подію: 

Вранці 9 січня 2019 року в Чорне море увійшов бойовий великий протичовновий корабель Північного флоту РФ  "Севєроморск" (619), проект "Фрегат", за класифікацією НАТО – Udaloy", – написав він. 

Клименко зазначив, що "вперше за часи окупації Криму до Чорного моря зайшов не просто десантний корабель іншого флоту РФ, ніж Чорноморський (десантні кораблі інших флотів постійно використовуються для перевезень з Криму та Новоросійська до Сирії), а корабель, що відносять до основної ударної сили ВМФ РФ в дальній морській зоні". 

Цікаво, що У Міноборони РФ в свою чергу з посиланням на прес-службу Північного флоту підтвердили інформацію про входження "Сєвєроморська" у Чорне море.

"9 січня великий протичовновий корабель Північного флоту "Сєвєроморськ", що виконує завдання далекого походу, пройшов протоку Босфор і увійшов у Чорне море. До 7 січня БПК "Сєвєроморськ" виконував поставлені завдання у Середземному морі", – заявили в МО РФ.

У Міноборони РФ зазначили, що з кінця вересня до середини грудня "Сєвєроморськ" діяв в акваторії Індійського океану, Аденської затоки, Червоного та Аравійського морів.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За словами РФ, "Він виконував завдання по боротьбі з піратством та забезпечував безпеку цивільного судноплавства", однак У ВМС підкреслили, що Росія таким чином намагається посилити своє військове угрупування у територіальних водах в районі окупованого Криму.

Також, у відомстві додали, що не знають, з якою метою РФ передислоковує ракетний есмінець.

Нагадаємо, що 6 січня десантний експедиційний корабель USS FortMcHenry військово-морського флоту США вирушив до Чорного моря через протоку Дарданелли. Корабель здійснюватиме патрулювання – він може розмістити на своєму борту до 500 морських піхотинців.