Адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе заявив, що український політв’язень і режисер припинив голодування, адже з нього погрожували "зробити овоч" і обіцяли примусове годування.

"Йому дали час подумати. Якщо він не вийде з голодування від завтрашнього дня, то буде здійснено примусове годування – його вивезуть до реанімації, там прикують до ліжка, вставлять трубку і будуть примусово годувати", – заявив Дінзе.

Він додав, що з Сенцова також обіцяли зробити овоч – "це  він буде просто тупо лежати на ліжку з трубкою в носі або в роті".

Адвокат зазначив, що Європейський суд з прав людини, коли втрутився в голодування Олега Сенцова, вказав російській стороні, що примусове годування прирівнюється до тортур – і застеріг від цього. "Але хіба колись російську сторону щось зупиняло, якщо вони захочуть щось зробити?", – підкреслив Дінзе.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Сенцов хотів продовжувати голодування. За словами адвоката, якби політв'язню не пригрозили примусовим годуванням, фізичною силою і тим, що з нього будуть робити овоч, він би не закінчив його.

Олег Сенцов припинить голодування від суботи, 6 жовтня. Про це він написав у листі, переданому через Дмитра Дінзе.

Варто нагадати, що 25 серпня 2015 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до вчинення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення було звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ.

Сенцов відмовився просити Путіна помилування. За даними його адвоката, у нього дуже низький пульс, анемія та проблеми із серцем.