Телеканал “1+1” відреагував на обшуки Служби безпеки України в редакціях програм “Гроші”, “Українські сенсації” і “Секретні матеріали”.

Заява з’явилася на сайті ТСН. Також було оприлюднено фрагмент ухвали суду, за якою влаштували обшук.

“Причини обшуку нам невідомі. Примітно, що за весь час існування незалежної України це перший обшук, який проводиться в “1+1 медіа”. Ми можемо тільки припустити, що він пов’язаний із викривальною діяльністю програми. Зазвичай програма “Гроші” є джерелом важливої інформації. Ми обурені і стурбовані тим, що на порушення, які викриває редакція, реакції в більшості випадків немає, зате журналісти самі стали заручниками своєї викривальної діяльності”, – сказано в заяві.

“Щоб не дати можливості політичним силам використовувати їх ресурс для тиску на свободу медіа, ми звертаємося до журналістської спільноти з проханням не залишити цю ситуацію без уваги і надати їй максимального розголосу, не допустити посягання на свободу слова в Україні, безпосередньо пов’язаного з національною безпекою. Такі “візити” до редакції програми “Гроші” є повним порушенням журналістської недоторканності і тиском на незалежні ЗМІ”, – підкреслили в “1+1”.

Канал звернувся до глави СБУ Івану Баканова з проханням прокоментувати ситуацію, чи відомо йому про причини проведення слідчих дій у приміщенні редакції “Гроші”.

“Сподіваємося, що вони досить “вагомі” і дійсно пов’язані з питаннями національної безпеки”, – резюмували в заяві.