У неділю вранці 24 лютого врятували ще чотирьох туристів з гори Піп Іван у Карпатах. Спустили їх до урочища Погорілець. Від учора проводили рятувальну операцію вісьмох туристів, що попрямували на гору 22 лютого. Через різке погіршення погоди четверо з них увечері добралися до посту рятувальників та попросили допомоги.

Усього за дві доби залучали 36 рятувальників на 5 одиницях техніки, повідомляють в управлінні ДСНС в Івано-Франківській області.

23 лютого, двох постраждалих від обморожень туристів рятувальники спустили з гори Піп Іван і передали медикам Верховинської райлікарні. Стан обох чоловіків середньої важкості, передає ТСН. Мали обморожені пальці та пошкодження очей. Один постраждалий вирішив залишитися у Верховині, інший поїде лікуватися додому до Коломиї.

Ще двоє чоловіків відбилися від групи та заблукали – вони загинули. Чоловіків виявили мертвими від переохолодження – це 24-річний Роман Беркещук та 60-річний Павло Вінтоняк з Коломиї.

Медикам врятовані туристи розповіли, що до походу ретельно готувалися, зимові Карпати підкорюють не вперше, а причиною трагедії стала погода, котра зіпсувалася раптово – здійснявся сильний вітер, що збивав їх з ніг.

Рятувальники кажуть, що в них мандрівники не реєструвалися, тому не були попереджені про погіршення погоди: дуже сильний вітер, мороз та майже нульову видимість.