Пішов з життя один з майстрів української академічної музики, композитор, народний артист України, лауреат Шевченківської премії, професор Національної музичної академії України ім. Чайковського Лев Миколайович Колодуб.

Про це повідомляє Міністерство культури.

"Метр залишив після себе багату творчу спадщину: безліч симфонічних і оперних опусів, балети, мюзикли, концерти для різних інструментів, вокальну музику. Особливе місце в його творчості займає Тарас Шевченко, на основі віршів з "Кобзаря" і під впливом ілюстрацій до нього, Лев Миколайович створив симфонію-думу "Шевченківські образи", оперу "Поет" про життя Кобзаря", – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що Лев Миколайович успішно поєднував активну композиторську творчість з педагогічною та громадською діяльністю. Очолював правління Музичного фонду України (1984-1995), був президентом Асоціації діячів духової музики України Національної всеукраїнської музичної спілки (1991), головою Київської організації Спілки композиторів України (1995-1999).

Міністерство культури України висловило глибокі співчуття рідним, близьким, колегам і всій мистецькій громадськості.

Лев Миколайович Колодуб народився 1 травня 1930 року в Києві.

Лауреат Шевченківської премії 2010 року за симфонію № 9 "Sensilis moderno" ("Нові відчуття"), симфонію № 10 "За ескізами юних літ", симфонію № 11 "Нові береги".