Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади». Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Цей документ був оприлюднений  на сайті глави держави.

«Ввести в дію рішення Ради національної безпеки й оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади», – йдеться в указі.

Контроль за виконанням рішення РНБО, введеним у дію указом президента, покладено на секретаря Ради Національної безпеки й оборони України Олексія Данілова. Документ набирає чинності з моменту його опублікування.

До указу докладено рішення РНБО від 15 квітня 2021 року. У ньому, зокрема, зазначається:

Кабміну доручено з 1 липня поточного року забезпечити використання в роботі органів виконавчої влади кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць і територій територіальних громад;

міністерству розвитку громад і територій та Державній службі статистики України з 1 січня 2022 року вжити заходів щодо створення інформаційно-аналітичної системи моніторингу статистичних та адміністративних показників територіальних громад з урахуванням сучасних потреб реформування місцевого самоврядування;

також цим відомствам доручено розробити й подати в тримісячний термін на розгляд Верховної Ради України зміни до законодавчих актів щодо зарахування частини податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів за місцем реєстрації місця проживання фізичної особи — платника податків.

Варто зазначити, внаслідок прийняття санкцій РНБО від виконання службових обов’язків відсторонили  39 працівників Держмитслужби.

Про це повідомляє прес-служба Держмитслужби.

“Митників відсторонено на період проведення дисциплінарних проваджень щодо можливого порушення ними присяги держслужбовця. На засіданні РНБО, яке відбулося 15 квітня 2021 року, було оприлюднено інформацію щодо встановлення можливої причетності посадових осіб Державної митної служби до протиправного переміщення товарів на митну територію України, організованого суб’єктами, щодо яких РНБО застосовані персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції)”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що порушені відповідні дисциплінарні провадження.

Зокрема, листом Управління внутрішньої безпеки Держмитслужби ініційовано дисциплінарні провадження щодо працівників наступних митниць з їх відстороненням від виконання службових обов’язків:

Одеська митниця – 18 осіб;

Закарпатська митниця – 12 осіб;

Волинська митниця – 4 особи;

Галицька митниця – 1 особа.