Під час візиту в перу член української делегації потрапив в гучний міжнародний скандал. Йдеться про директора “Спецтехноекспорту” Євгенія Ларіна, який по прибуттю в Амстердам перебував в стані алкогольного сп’яніння, пише Obozrevatel з посиланням на видання “Антикор”.

Українська делегація летіла на переговори з постачання літака Ан-178.

“Здійснивши ранній виліт з Києва о 06:00 рейсом PS9387 і прибувши в Амстердам для подальшого перельоту в Панаму рейсом KL 757 об 11:10, українська делегація ледь не залишилася без власника контракту – Євгенія Ларіна, директора ДГЗП “Спецтехноекспорт”. Не дивлячись на виліт в 6 ранку, по прибуттю в Амстердам директор українського експортера знаходився в стані настільки сильного алкогольного сп’яніння з властивою чиновникам агресивністю, що на рейс в Панаму його пустили тільки після особистого втручання консула України в Нідерландах”, – пише видання.

Також наголошується, що додаткове ускладнення викликали сумніви співробітників аеропорту в достовірності ПЛР-тесту Євгенія Ларіна.

“З огляду на важливість відрядження, Міністерство закордонних справ України доклало всіх зусиль для вирішення конфліктної ситуації, а Євген Ларін був буквально покладений в літак в розстебнутих брюках і сорочці. По завершенню інциденту, посольство України в Нідерландах направило офіційну ноту до Києва”, – сказано в повідомленні .

У 2019 керівництво “Спецтехноекспорту”, що входить до складу державного концерну “Укроборонпром”, підписало контракт на поставку літака Ан-178 з Міністерством внутрішніх справ Перу.

“Контракт поки не вступив в силу – українська сторона до сих пір не може відкрити банківську гарантію, що є обов’язковою умовою перерахування МВС Перу попередньої оплати за літак і початком робіт”, – підкреслює видання.

Відзначається, що інцидент з Ларіним стався якраз під час запланованого на листопад візиту української делегації.

Євген Ларін є сином покійного Олександра Ларіна, який був відомим і заслуженим лікарем. Він керує один з провідних українських експортерів зброї і військової техніки з січня 2020 року, куди його призначили за протекцією Айварас Абромавичуса і Михайла Морозова.