У Генеральній прокуратурі України підтвердили, що затримання Юрія Гримчака – заступника глави МінТОТ – може бути не єдиним.

Спікер ГПУ Андрій Лисенко в ефірі ObozTV дав зрозуміти, що мова йде про багатьох імовірних підозрюваних. Однак він не став розголошувати прізвища чи інші подробиці у зв’язку з таємницею слідства.

На питання, чи будуть у справі Гримчака пред’явлені ще підозри і кому саме, Лисенко відповів: “Якщо я зараз про це скажу, то аеропорт “Бориспіль” буде переповнений”.

“Зараз йдуть слідчі, оперативні дії. Ми не можемо розкривати цю інформацію”, – наголосив представник Генпрокуратури.

Він також повідомив, що слідство у цій справі триває “не один місяць”.

Лисенко уточнив, що обшуки у Гримчака вже закінчені, а заступник міністра та його довірена особа затримані.

“Їм інкримінують шахрайство, тобто стаття 190 КК України частина 4. Уже встановлено, що вони вимагали гроші за вплив на суддів Верховного суду України з приводу винесення рішення на користь зацікавленої особи. Також вплив на службових осіб Мінкульту і КМДА. Використовуючи свої службові повноваження, здійснювали злочинні дії, спрямовані на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах”, – підтвердив він.

Нагадаємо, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак був затриманий співробітникам СБУ, НАБУ і Генпрокуратури ввечері 14 серпня.

За даними СБУ, Гримчак і його помічник обіцяли вплинути на суддів ВСУ, а також чиновників Мінкульту і КМДА, з метою винесення рішення на користь зацікавленої особи. За це вони вимагали 1,1 млн доларів.

При отриманні частини коштів в розмірі 480 тисяч доларів вони були затримані “на гарячому”.