віза

Від сьогодні, 23 червня, в Україні почала діяти Візова інформаційна система ЄС.

Про це повідомили у Департаменті політики і комунікацій МЗС України, новину своїм читачам передає Корупція.Інфо

«Система розгортається одночасно в усіх країнах «Східного партнерства», що стануть 17-м регіоном, в якому почне діяти ВІС. Розгортання ВІС передбачає, що при подачі заявок на отримання Шенгенських віз відбуватиметься зняття відцифрованих відбитків пальців та відцифрованих фотографій», – йдеться у повідомленні.

При цьому, шенгенські візи, які були отримані громадянами раніше, залишатимуться дійсними до закінчення їх терміну дії.У рамках ВІС не потрібно надавати біометричні дані дітям віком до 12 років, особам, які фізично не можуть надати відбитки пальців, главам держав і урядів, а також їхнім чоловікам/дружинам і членам їхніх делегацій під час офіційних поїздок, суверенам та інші члени королівської сім’ї.

Знімати відбитки пальців в українських громадян будуть лише під час першої подачі на отримання шенгену.

У разі заявки на отримання національної візи до країн-членів Європейського союзу, відбитки пальців будуть зніматися чи не зніматися у залежності від законодавства конкретної держави.

Нагадаємо, що громадянам Російської Федерації, які вже встигли відвідати окупований півострів Крим, посольства країн ЄС відмовляють в отриманні Шенгенської візи.