Українським банкам не потрібно проводити ретельну перевірку людей при видачі їм через касу готівки з карткових рахунків, передає Корупція.Інфо

Відповідне роз’яснення №25-0008/1149 розіслав по банківській системі департамент фінансового моніторингу Нацбанку за підписом його керівника Ігоря Берези.

Банк повинен ставити людині всі запитання і збирати про неї відомості ще на етапі відкриття карткового рахунку, відзначають в НБУ. Тобто проходити всю верифікацію та ідентифікацію. Тому проводити повторні обстеження при кожному випадку видачі коштів через касу — необов’язково. Більш того, касиру навіть не потрібно вимагати у власника картки його паспорт.

«Важливо відзначити, що банківське законодавство не містить вимог в частині обов’язкового надання паспорта громадянина України (або іншого документа, що підтверджує особу) в таких випадках», — підкреслюється в нацбанківській телеграмі.

Логіка чиновників зводиться до того, що, за чинним законодавством, власник карткового рахунку не має права передавати свій пластик третім особам. Звичайно, в цілях безпеки. Тому якщо хтось і пред’являє картку в касі банку, то її власник.

Популярне: "Якщо зі мною щось трапиться…": Знайшли тіло жінки, чию доньку до смерті зґвалтували військові

Якщо пластик буде вкрадений, то, за правилами, його повинні будуть заблокувати, і ніякої видачі готівки не відбудеться (без проведення всіх необхідних процедур щодо безпеки).