Такі дані щомісячного опитування жителів Києва, Харкова, Одеси, Дніпра і Львова, проведеного дослідницькою компанією «Active Group» в рамках проекту «Міський омнібус», – передає Корупція Інфо

Популяне: Мене пропустили: автоледі спровокувала жорстку ДТП у Дніпрі. Фото вражають!

 

В ході опитування жителям досліджуваних міст пропонувалося відповісти на питання «Чи готові ви вийти на протест проти центральної влади?».

В результаті з’ясувалося, що в Одесі рівень протестних настроїв став рекордним. У лютому там було зафіксовано рекордно низьке значення (-43,8%), а вже в квітні цей показник виріс до 0,5%. Львів традиційно готовий до протестів більше, ніж будь-яке інше місто (24,1%).

Різкого спаду протестних настроїв в Дніпрі передували рекордно високі січневий (18,3%) і лютневий (15,2%) рівні, після чого за останній місяць цей показник знову почав підніматися, повідомили в «Active Group».

У той же час серед одеситів постійно зростає частка опитаних, які на питання щодо ймовірності революції в Україні, вибирають варіанти відповіді «Може початися в будь-який момент» і «Може статися в найближчі місяці».

На думку аналітика Центру досліджень і комунікацій «Active Group» Віталія Шедловського, на революційні настрої населення Одеси в квітні, як і на ряд інших міст України, помітно вплинули природні фактори: аномальне похолодання, опади і шторми, які привели не тільки до проблем з інфраструктурою і дискредитували готовність міської влади до надзвичайних ситуацій, а й завдали чималих збитків аграріям і звичайним селянам.

Велике значення також мали локальні події: випадки затримання правоохоронців на хабарах або зловживанні владою, ряд випадків вандалізму по відношенню до меморіальних дошок і монументів, мітинг підприємців під стінами ОДА, скандал навколо повернення радянських назв перейменованим вулицях, обшуки в зв’язку з підозрою в корупційних тендерах мера Геннадія Труханова, серія підпалів, зокрема знищення ринку «Східний», численні випадки ДТП в більшості з яких потерпілими були неповнолітні пеш еходи, а також суспільні настрої напередодні річниці трагедії 26 квітня і 2 травня.