Прикордонники розпочали перевірку наявності “Зеленої карти” в автоматизованому режимі.

Державна прикордонна служба України в окремих автомобільних пунктах пропуску державного кордону розпочала в тестовому режимі перевірку наявності в автовласників сертифікатів “Зелена карта” в автоматизованому режимі через запит до централізованої бази даних Моторного (транспортного) страхового бюро України.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Таким чином, відтепер прикордонники при оформленні громадян, які перетинають державний кордон на автомобілях з українською реєстрацією, одразу на місці перевіряють дійсність страхових полісів.

Якщо в базі даних МТСБУ прикордонники не знайдуть інформації про укладення відповідного договору, то автомобіль кордон не перетне, оскільки в’їзд транспортних засобів без зазначеного поліса в країни міжнародної системи страхування “Зелена карта” заборонено чинним законодавством.

Невідповідність номера авто в базі МТСБУ і зазначеного в сертифікаті також є підставою вважати поліс “Зелена карта” підробленим.

Громадяни, які навмисне пред’являють підроблені страхові документи, зобов’язані сплатити штраф до 50 тис. грн або понести покарання у вигляді арешту на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

За підробку документів відповідно до чинного законодавства також передбачено штраф до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк від 6 місяців, або обмеження волі на строк від трьох до п’яти років.
 
Протягом січня наступного року заплановано забезпечити автоматизовану перевірку страхових сертифікатів у всіх пунктах пропуску для автомобільного сполучення.