Перший астронавт незалежної України, народний депутат України IV скликання Леонід Каденюк помер раптово під час ранкової прогулянки парком «Царське село».

Цю інформацію у своєму Facebook підтвердив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Помер Леонід Каденюк. Справжня людина-легенда. Мої співчуття рідним та близьким", — повідомив прем'єр.

Співчуття у зв'язку зі смертю Каденюка висловив президент України Петро Порошенко.

"Відійшов у вічність Леонід Каденюк. Він став в славетний ряд українців, які прокладали людству дорогу до зірок. Кибальчич, Кондратюк, Корольов та інші. Українські космічні дослідження тривають, живе і стає на захист країни наше ракетобудування. Вічна пам'ять першому українському космонавту", – написав український лідер на своїй сторінці в Facebook.

Турчинов також прокоментував смерть українського космонавта.

Секретар РНБО наголосив, що Каденюк зробив надзвичайно багато, щоб Україна залишалася космічною державою.

Олександр Турчинов назвав смерть першого космонавта в історії незалежної України Леоніда Каденюка неймовірною втратою для усієї країни. 

Про це йдеться у його заяві, розміщеній на сайті РНБО. Турчинов висловив співчуття рідним і близьким Каденюка у зв’язку з його смертю. 

«Сьогодні від нас пішов перший український космонавт Леонід Каденюк – людина-легенда, людина-подвиг. Він все життя присвятив Україні і надзвичайно багато зробив для того, щоб вона залишалася космічною державою», – зазначив він.

«Новину про його раптову смерть неможливо усвідомити. Це неймовірна втрата для всієї України. Щиро співчуваю рідним і близьким. Вічна пам'ять», – наголосив секретар РНБО. 

Як повідомив віце-президент Асоціації народних депутатів України Олександр Костюк, це була раптова смерть.

За інформацією родичів, в ході традиційної ранкової пробіжки в парку в середу вранці у Леоніда Костянтиновича стався серцевий напад. Він був госпіталізований в лікарню, проте врятувати йому життя медикам не вдалося.

Леонід Каденюк був першим і поки єдиним космонавтом незалежної України. 19 листопада 1997 року він на кораблі NASA полетів у космос. він має звання генерал-майор Збройних Сил України. У 2017 році він видав книгу "Місія — Космос".

 

 

Популярне: “Раптово помер в столичному парку…”: Пішов з життя перший космонавт України Леонід Каденюк