Соціальна мережа "ВКонтакте" запустила новий інструмент модерації – фільтр коментарів для груп та публічних сторінок. Про це повідомляється в прес-релізі компанії. Фільтр дозволить в автоматичному режимі видаляти небажані записи, що містять нецензурні вислови або будь-які інші ключові слова, за вибором адміністратора сторінки, повідомляє РИА Новости, передає Корупція Інфо.

Нововведення вже доступно першим 50 млн груп, публічних сторінок і заходів. Як пояснила "ВКонтакте", для адміністраторів будуть доступні два варіанти модерації. Перший варіант передбачає фільтрацію нецензурних виразів на основі словника, складеного за участю професійних філологів та лінгвістів. Другий варіант дасть адміністраторам спільнот можливість складати свій список "стоп-слів". Будь-які коментарі, що потрапили під фільтр, будуть автоматично видалені відразу після їх публікації. Модератори сторінок зможуть побачити всі коментарі, які потрапили під фільтр, в журналі дій і при необхідності відновити їх.

"Це значний крок, що полегшує ведення великих сторінок ЗМІ і брендів, для яких чистота дискусій у коментарях на їхніх сторінках "ВКонтакте" має вирішальне значення. Деякі спільноти "ВКонтакте" отримують тисячі коментарів від своїх підписників щодня. Цей інструмент дозволить знизити витрати на модерацію сторінок і мінімізує репутаційні ризики для компаній", – повідомив керівник прес-служби" ВКонтакте "Георгій Лобушкін.

Як відзначають в компанії, зараз фільтр нецензурних слів доступний чотирьма мовами – російською, українською, казахською та англійською. Однак у словник стоп-слів і виразів адміністратори і модератори сторінок зможуть додавати слова будь-якою мовою. Словники фільтрів будуть автоматично самонавчатися, і адміністратори будуть бачити причину видалення кожного коментаря в журналі дій.