Глава прес-служби президента Володимира Зеленського Юлія Мендель відверто перешкоджала журналісту задати питання про главу ОПУ Андрія Богдана.

 Про це напередодні, 26 вересня, в Facebook повідомив журналіст програми “Схеми” Михайло Ткач, передає “ДС”.

“Хто може пояснити, в якій цивілізованій країні світу прес-секретар президента дозволяє собі подібне в момент, коли журналіст хоче задати питання першим особам! Це як називається ?! Свобода слова ?!” – написав Ткач.

Він також опублікував скріншоти, на яких відображено момент “нападу” Мендель на журналіста Радіо Свободи Сергія Андрушка.

“На момент, коли мене обирали до Ради з питань захисту свободи слова при президенті я вже бачив ці кадри. Можна створити хоч десять порад, але президент починати повинен з себе і своїм прикладом демонструвати, як потрібно ставитися до ЗМІ”, – додав Ткач, не уточнивши, коли саме стався скандальний інцидент.

У той же час Радіо Свобода повідомляє, що питання журналіста стосувався розслідування нагород глави Офісу президента Андрія Богдана від Віктора Ющенка за те, чого насправді не було.

“Чи має значення для вас, що люди з вашого найближчого оточення отримували заслуженого юриста за те, чого насправді не відбувалося? Пане президенте, дайте відповідь!” – намагався поставити своє запитання журналіст главі держави.

Пізніше іноземний журналіст Крістофер Міллер в Twitter опублікував відео з підписом: “Зеленський дає інтерв’ю ЗМІ в Нью-Йорку. Але саме так його прес-служба відноситься до журналістів в Києві”.

Станом на 12.30 коментарів від самої Мендель або прес-служби ОПУ з приводу нападу на журналіста не надходило.

Тим часом публікація інформації про поведінку Мендель і відповідного відео збіглася з виходом чергового розслідування “Схем”, яке присвячене саме Андрію Богдану. У розслідуванні, зокрема, йдеться про те, що глава Офісу президента Андрій Богдан отримав звання “заслуженого юриста України” за повернення в державну власність підприємства, контроль над яким в кінцевому підсумку отримав олігарх Ігор Коломойський.