Поблизу тимчасово окупованої Горлівки Сили оборони України здобули нові успіхи. За останні дні ЗСУ з важкими боями просунулись у районі міста, захопленого росіянами в квітні 2014 року.

Про це повідомляє військовий журналіст Богдан Мірошников.

Журналіст підкреслив, що українські захисники звільняють окуповані території у надзвичайно складних умовах. Адже російські війська постійно намагаються повернути втрачені позиції.

«Є трошки успіхів у районі Горлівки за останній час. Не за один день. Складно тримати у таких умовах нові позиції. Але їх важливість неможливо недооцінити. Потихеньку видавлювати ворога під час їхнього масованого наступу на кількох ділянках — дорого коштує», — наголошує військовий журналіст.

Також повідомляється, що українська армія зараз займає висоти в східному напрямку, з яких рухатися і наступати на противника легше.

Зокрема, останніми тижнями в ЗСУ фіксуються просування в бік Горлівки неподалік Шумів та Південного. Бійці з цього напрямку повідомляють, що з терикону росіян уже вибили, і до міста залишилось 7-8 кілометрів.

Про це розповів льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт Роман Світан.

Він пояснив, що українська армія зараз займає висоти в східному напрямку, з яких рухатися і наступати на противника легше.

“Імовірно, зараз активізується той напрямок, про який ми говорили. Коли підуть дощі на Донбасі, можна буде рухатися лише по дорогах з твердим покриттям. Оптимально це робити в агломерації Горлівка-Єнакієво, другою може бути агломерація Ясинуватої”, — зазначив Світан.

Додамо, що розвідка Великої Британії у своєму звіті за 5 грудня повідомила, що армія Росії вже контролює більшу частину Мар’їнки, яка розташована за кілька кілометрів на захід від кордону окупованого Донецька.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

У розвідці наголосили, що російські війська повільно просуваються крізь руїни міста протягом кількох останніх тижнів – у рамках свого осіннього наступу. ЗСУ, зазначили у відомстві, продовжують контролювати невеликі території на західній околиці Мар’їнки.

Самого міста – в якому до великого вторгнення Росії жило близько 9 тисяч людей і в якому був КПВВ для в’їзду на захоплену територію Донбасу – зараз фактично вже не існує.

Росія восени розпочала масований наступ на всьому Сході – його епіцентром стала Авдіївка, ще одне місто-супутник Донецька.

Попри опір Сил оборони та фортифікації, що зміцнюються з 2014 року, агресору вдається вгризатися в позиції українських захисників.

До того ж, серед експертів існує думка, що взяти Донбас військовим шляхом неможливо.

Зокрема, таку позицію висловив військовий експерт Петро Черник.

«Як воєнною силою пробивати Донбас — я не розумію. Це неможливо з воєнної точки зору. Якщо росіяни зберігають стійкість управління, у них зберігається людський ресурс, а він ще доволі великий. Донбас ні в Першій, ні в Другій світовій війні ніхто штурмом не брав. Я приведу конкретний приклад. Малесенька Авдіївка, вони її пройти не можуть. Якщо вони з людьми не рахуються, а ми ж своїми людьми рахуємося. Якщо вони не можуть пройти, бо дуже добре з нашого боку укріплено, то з їхнього боку така сама ситуація. А Донецьк суттєво кратно більший ніж Авдіївка”, — каже Петро Черник.

За його словами, як проходити цей “бетон”, не поклавши 200 тисяч людей або не застосовуючи важкі “бетонобійні» бомби — невідомо. Такі бомби є у США. Це, зокрема GBU-57, яка важить шість тонн, чи GBU-43, що важить 13 тонн.

“Але вони скидаються з важких бомбардувальників, наприклад B-52 або B-2 Spirit. Це вже Америка має напряму вступити у війну. Я собі цього не уявляю”, — сказав Петро Черник.