Висловити оцінку ситуації на фронті вирішив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. Відомо, що щодня і кожної ночі щось прилітає до окупантам, готуючи місцеве поле бою на наступний рік. Він пояснив, що скоро нас чекатиме масштабний жест доброї волі і поділився власним баченням, звідки намагаються втекти росіяни.

«Росіяни намагаються вивезти свої ресурси, складають певні служби. Зокрема, спробують перенести спеціальну інженерну службу, яка заряджає «Калібри» на кораблі та підводні човни. Зараз вони намагаються демонтувати та перевезти всю цю конструкцію в Новоросійськ. Оскільки вони більше не мають можливості заряджатися. Якщо, наприклад, підводний човен виходить на перезарядку «Калібрів», йому потрібно підійти й спуститися. Відповідно, йому щось може «прилетіти». Таким чином, зараз росіяни не використовують «Калібри», оскільки розуміють, що човен, який вистрілив «Калібрами», потрібно тримати в бойовому стані. Заряджати його треба вже в районі Севастополя. Отже, зараз вони намагаються демонтувати та перевезти все до Новоросійська, щоб уникнути небезпеки», — розповів Світан.

У ніч на 26 грудня Україна вдарила крилатими ракетами по великому десантному кораблю ЧФ Росії «Новочеркаськ», який стояв у порту Феодосії. За словами експерта, вибух був дуже потужним, оскільки там, ймовірно, було понад тисячу тонн вибухівки.

«Можливо, там зараз буде ще більше пошкоджень. Тобто це серйозне, правильно виконане завдання, яке слід однозначно повторити», — підкреслив військовий експерт.

Крім того, українські військові не втрачають контролю над морськими кордонами. Щодня в Чорному морі патрулюють військові кораблі, а ВМС України вже досягли значного успіху в цьому питанні. Росіянам довелося відступити свої кораблі до їхніх баз якнайдалі від української землі.

«Росія на початку повномасштабного вторгнення показала очевидну активність біля берегів Одеської області, тепер же вона фактично перейшла в оборону», — наголосив прес-секретар ВМС України Дмитро Плетенчук.

Зауважимо, що з початком повномасштабного вторгнення ми могли спостерігати кораблі Російської Федерації уздовж обрію з висотних будівель, але зараз їм довелося покинути свою основну військово-морську базу в Криму і перейти до своїх власних берегів, які офіційно визнаються міжнародним правом, у Новоросійськ та Туапсе.

В Чорному морі Росія тепер знаходиться в оборонному стані, повідомив офіційний представник ВМС України Дмитро Плетенчук. Це вражає контрастом до морської блокади, яку російський флот зміг організувати стосовно українських портів після початку вторгнення в лютому 2022 року.

«В першу чергу, це зміни в правилах гри. Це протикорабельні комплекси «Нептун» і «Гарпун». На даний момент є проблема закритого повітряного простору над Чорним морем. Нажаль, там ще завдано перебувають російські літаки. Вони продовжують наносити вогневі удари й на Зміїному острові, демонструючи свою військову присутність у Чорному морі. І, крім того, вони продовжують мінувати торгові коридори з боку Чорного моря, скидаючи міни з літаків», — повідомив прес-секретар ВМС України Дмитро Плетенчук.

Україна також сформувала бригаду, спеціалізовану на проведенні бойових операцій із застосуванням надводних та підводних безпілотників.

«Це важливий новий етап — війна дронів на морі. У цій сфері Україна практично є світовим лідером. Мова йде про проведення морських бойових операцій із застосуванням надводних та підводних дронів», — роз’яснив прес-секретар ВМС України.

Українські військові мають намір повністю очистити свої територіальні води від присутності російських окупантів.