Повномасштабна війна в Україні триває вже майже два роки, а на Сході – усі 10. Незважаючи на втрати й втому, наша держава витримує, і тому саме час розробляти стратегії для подальших дій на фронті.

Так, народний депутат, секретар Комітету Верховної Ради з питань безпеки, оборони та розвідки, полковник СБУ Роман Костенко висловив свою думку на рахунок того, що основні рішення – за Ставкою Верховного Головнокомандувача. Однак дещо потрібно зробити вже тепер.

«Яку б не вибрали стратегію – або стояти в обороні, або активно просуватись – нам потрібно зробити єдине. На підконтрольній території будувати свої лінії Сирського, Тарнавського, Залужного. Оці лінії мають бути побудовані в кожній області», – переконаний Костенко.

Впевненість у тому, що ворог не піде далі, дозволить нам розробляти плани для майбутніх дій, включаючи можливий наступ. Проте, окрім прийняття відповідних рішень, для успішної реалізації таких стратегій необхідні відповідні ресурси.

На думку Костенка, на українсько-російському фронті позиційна війна триває приблизно з моменту звільнення Херсонщини в листопаді 2022 року. З того часу лінія фронту глобально нікуди не зсунулась: в деяких місцях захисники відвоювали частину території, в інших противник продовжує просуватися.

Надалі можна вибрати одну зі стратегій:

— звільняти території;

— знищувати сили й засоби противника.

Зазначимо, що нардеп належить до прихильників саме другої стратегії.

«Така стратегія видається реальнішою. Знищуючи противника без прив’язки до території, а також економічно – санкціями, ми можемо змусити Росію вийти з наших територій», – зазначив Костенко.

Нагадаємо, що українські військові продовжують виборювати незалежність у війні з російськими окупантами. Водночас, західні ЗМІ повідомляють, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розробляє новий контрнаступ.

Німецьке видання Welt зауважує, що контрнаступ, який Україна планує на 2024 рік, очевидно буде таким, яким його розробив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний на це літо.

У Welt впевнені, що навіть попри те, що український контрнаступ явно зайшов у глухий кут, і Захід вагається з його підтримкою, є ознаки того, що Київ готує план.

Видання зазначає, що багато броньованої техніки, яку Україні обіцяли надати партнери, ще не використали. Частина техніки взагалі не доїхала до України. Зокрема, йдеться про танки Leopard 1. Німеччина та союзники обіцяли надати 200 танків старішої версії. За даними Welt, Україна отримала лише 30 одиниць техніки.

У німецькому виданні заявляють, що Україна має великі плани. Про це свідчить і список озброєння, який українське керівництво передало США. Це бойові вертольоти Black Hawk і Apache, а також винищувачі F-16 та F-18, ракетні комплекси великої дальності, танки Abrams, численні безпілотники та боєприпаси.

На думку німецького експерта з безпеки та політичного радника Ніко Ланге, Україна намагається перейти до мобільної війни, яка так і не реалізувалася під час літнього контрнаступу.

У виданні вважають, що Залужний погодився на літній контрнаступ лише з політичних міркувань. Welt зазначило, що головнокомандувач не бачив шансів на успіх без достатньої кількості авіаційної підтримки. Тому наступ з використанням техніки він замінив на штурми малими піхотними групами.

Журналісти вважають, що без механізованої підтримки швидкий прорив був неможливий.

Такого роду заміна була розумним кроком Залужного. Вирішивши атакувати невеликими підрозділами, він зберіг життя своїх солдатів, убезпечив системи озброєння із заходу і виграв важливий час.

Welt додає, що одним з напрямків наступу міг стати плацдарм у Херсонській області.

«Маючи необхідні винищувачі, ударні гелікоптери та безпілотники, Україна могла б адекватно підтримувати просування своїх військ, тим більше, що в цьому регіоні майже немає російських укріплень. Це був би контрнаступ, який Залужний, напевно, мав на увазі від початку», – додають журналісти.