Ніл Мелвін з аналітичного центру Королівського об’єднаного інституту Збройних сил (Великобританія) розповів, де може статися вирішальна битва за Україну.

Військовий експерт сказав, що вирішальна битва за Україну, швидше за все, відбудеться не на сході, де Росія завдає головного удару, а на півдні, де Україна почала контрнаступ з метою відвоювати територію.

“Українці просуваються навколо Херсона. Там починаються контратаки, і я думаю, що, швидше за все, ми побачимо, як імпульс перейде до України, коли вона спробує почати великомасштабний контрнаступ, щоб відкинути росіян”, – сказав він.

Мелвін також наголосив, що в Луганській області у Росії “тактична перемога”, яка принесла кремлівським військам невелику стратегічну вигоду. Але ключова битва “ще попереду”, вважає військовий експерт

“Я думаю, що це тактична перемога Росії, але за яку довелося заплатити величезну ціну. На те, щоб домогтися дуже повільного прогресу, пішло 60 днів. Я думаю, що росіяни можуть оголосити про якусь перемогу, але ключова битва ще попереду”, – сказав експерт. 

Водночас у Міністерстві оборони Великобританії переконані, що  російська армія після захоплення Лисичанська буде намагатися взяти Слов’янськ. Туди окупанти вже перекинули основні свої сили. Битва за місто може стати основною у битві за весь Донбас.

“Оскільки місто також знаходиться під загрозою з боку Центральної і Південної груп військ, існує реальна ймовірність того, що битва за Слов’янськ стане наступною ключовою битвою в боротьбі за Донбас “, – йдеться у повідомленні.

Крім того, РФ зміцнює свій контроль над Луганщиною. На ізюмський напрямок окупанти перекинули більшу частину східної і західної груп військ, які у них залишились.

За даними британської розвідки, протягом тижня російські війська просунулись на 5 км по головній дорозі Е40 від Ізюма. Однак пройти далі їм не вдалося, бо українські військові вдарили по ним. Повідомляється, що ворог знаходиться у 16 км на північ від Слов’янська.

До слова, як пише тг-канал Сито Сократа, активізація ЗСУ на південному напрямі викликала паніку в лавах колаборантів не лише у Херсоні та Мелітополі, а й у Криму. Ще б! Навчання з димовими завісами над Кримським мостом не вселяють оптимізму.

Саме тема управління тимчасово окупованими територіями хитає путінський човен.Поки окремі горлотани кричать про приєднання всієї “Малоросії”, у Москві гризня навіть через наявні окуповані шматки.

За фактом кадрова опора для окупації тане з кожним днем. На це накладається зварювання між ГРУ та ФСБ за контроль над зонами впливу. “Уряд” у Херсоні очолив висуванець Луб’янки Сергій Єлісєєв. Його завдання полягає у налагодженні екстреного пограбування регіону на користь ФСБшного клану. Фактично людей із ГРУ відсувають від теми зерна та замикають їхню зону впливу лише на зруйнованій частині Донбасу. Цей конфлікт робить позиції росіян на захоплених територіях вкрай хиткими.

А от українців обов’язково чекатиме хороший фінал, адже ми воюємо за свою Батьківщину.

Як розповів президент Володимир Зеленський, Збройні Сили України просуваються в двох областях і на морі. Доказом останньому є звільнення острова Зміїний.

“Ми рухаємося вперед і в Харківській, і в Херсонській області. І на морі. Зміїний цьому хороший приклад. Буде день, коли ми те ж скажемо і про Донбас”, – зазначив він.

“Коли хтось там в Москві щось доповідає про Луганську область, то нехай вони згадають свої доповіді і обіцянки перед 24 лютого, в перші дні цього вторгнення, навесні, і зараз, що вони мають і скільки за це заплатили. Нинішні їхні доповіді підуть прахом, як і тодішні”, – підкреслив глава держави.