У понеділок, 19 жовтня, в Ірані почнеться новий етап переговорів щодо авіакатастрофи літака “Міжнародних авіаліній України” неподалік Тегерана.

Як повідомляє Радіо Свобода, заступник міністра закордонних справ Ірану Мохсен Бахарванд зустрінеться з заступником голови МЗС України Євгеном Єніним і українською делегацією.

В рамках цього раунду переговорів заплановано три технічних наради.

Одна з цих зустрічей стосується технічних дискусій, які буде проводити Іранська організація цивільної авіації. Друга сесія стосується судових питань, що проводяться іранськими чиновниками судових органів, а інша – юридичних питань, що стосуються суми компенсації жертвам розбитого літака.

У телеграм-каналі Klymenko Time зазначили, що в цих переговорах не порушуватимуть питання компенсацій.

Іранський дипломат про питання, які обговорюватимуть на нарадах, пише наступне:

Є і коментар Єніна з приводу майбутніх переговорів з Іраном:

“На цей раз ми не плануємо піднімати питання компенсації жертвам, оскільки перебуваємо в процесі узгодження спільної переговорної позиції з нашими міжнародними партнерами. Буквально вчора ми провели відповідну зустріч з послами які постраждали внаслідок катастрофи країн і домовилися в подальшому координувати всі свої дії”.

Сам факт того, що сторони не будуть обговорювати питання компенсацій, виглядає дивним на тлі зроблених ще раніше заяв Володимира Зеленського про пріоритет домогтися від Ірану коштів на виплати близьким загиблих. На жаль, питання поки залишається невирішеним. Хочеться вірити, що наша сторона його “дотисне”.